Skip to content
-
Subscribe to our newsletter & never miss our best posts. Subscribe Now!
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/
  • https://t.me/
  • https://www.instagram.com/
  • https://youtube.com/
Aktualizované.sk
Aktualizované.sk
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Kontakt
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Kontakt
Subscribe
Close

Search

befunky collage 7 86956
Slovensko

Europoslanci Hojsík a Pollák sú z rozsudku nad Kotlebom sklamaní, v kauze šekov očakávali prísnejší trest

By SITA.sk
5. apríla 2022 2 Min Read
0
Doba čítania: 2 minúty/minút

5.4.2022 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 5. apríla 2022, 16:24

Odsúdenie predsedu strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu ukazuje, že na Slovensku je potrebné spružniť vyšetrovanie a dokazovanie prejavov extrémizmu. Viacerí slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP) však očakávali prísnejší trest.

Na rozsudok sa čakalo päť rokov

Martin Hojsík (PS/RE) vo svojom profile na sociálnej sieti naznačil, že z rozsudku je sklamaný.

Cestovanie

„Súd rozhodol, že Kotleba je fašista, no vo väzení nateraz neskončí,“ skonštatoval. Doplnil však, že Slovensko by sa z celého procesu malo poučiť a spružniť a zefektívniť vyšetrovanie a dokazovanie prejavov extrémizmu.

„Fašizmus ani propagácia hnutí smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd by v žiadnej spoločnosti nemali mať miesto. Čakali sme päť rokov, aby súd povedal, že Kotleba je fašista,“ uzavrel.

Pollák s rozsudkom nesúhlasí

Jeho kolega z EP Peter Pollák (OľaNO/ECR) je presvedčený, že predseda ĽSNS by pre svoje názory a opakované skutky mal byť potrestaný nepodmienečným trestom.

„S rozsudkom najvyššieho súdu nesúhlasím,“ napísal na sociálnej sieti.

Celý život sa správal ako extrémista

Podpredseda EP Michal Šimečka (PS/RE) skonštatoval, že demokracia sa má brániť voči tým, ktorí nenávidia slobodu, pravidlá a ľudské práva.

„Kotleba sa celý svoj verejný život správa ako extrémista. Dnes (v utorok 5. apríla, pozn. SITA) to finálne potvrdil aj súd,“ vyhlásil. Dodáva, že legitímnou otázkou ostáva aj zrušenie celej politickej strany, ktorej je predsedom.

Kauza šekov sa uzavrela

Najvyšší súd SR v utorok v kauze šekov zrušil nepodmienečný trest štyri roky a štyri mesiace väzenia, ktorý ešte v roku 2020 uložil Kotlebovi Špecializovaný trestný súd. NS SR opozičného poslanca nanovo uznal za vinného, uložil mu však nižší trest, a to šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov.

Utorkové rozhodnutie NS SR je právoplatné. Kotleba bol odsúdený za odovzdávanie šekov v sume 1 488 eur, ktoré predstavujú nacistickú symboliku.

Práca a mzdy - užitočné rady

Viac k témam: Extrémizmus, Nacizmus, Šeky
Zdroj: Webnoviny.sk – Europoslanci Hojsík a Pollák sú z rozsudku nad Kotlebom sklamaní, v kauze šekov očakávali prísnejší trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Tags:

extremizmusNacizmusseky
Author

SITA.sk

Follow Me
Other Articles
slovakia far right 94091 456f1c3ebabf4db39157afefcf822e87 676x461 86954
Previous

Rozhodnutie súdu je prelomové aj pobočka Kremľa má ďalšieho potvrdeného neonacistu, reagujú politici na odsúdenie Kotlebu

img 6504 676x451 86958
Next

Podmienečný trest pre Kotlebu je podľa Inštitútu ľudských práv výsmechom spravodlivosti

No Comment! Be the first one.

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Najnovšie články

  • Trumpov poradca Jared Kushner mieri do Kyjeva. Zelenskyj očakáva nový impulz pre mierové rokovania
  • Erdogan pritvrdil v spore o Cyprus. Bez uznania tureckých Cyperčanov podľa neho riešenie neexistuje
  • Biely dom rokoval o Iráne. Trump čelí tlaku na zastavenie jadrového programu Teheránu
  • Počet obetí zemetrasenia v Japonsku rastie. Záchranári pokračujú v pátraní pod troskami
  • Zelenskyj vyzval spojencov na urýchlené dodávky rakiet. Ruské útoky opäť zasiahli Ukrajinu
  • Polícia rozšírila obvinenie švagrovi premiéra Roberta Fica. Vyšetrovanie bývalého prokurátora pokračuje
  • Tisíce turistov a obyvateľov evakuovali z Kréty. Rozsiahle požiare sa nebezpečne priblížili k letoviskám
  • Slovenské vinohrady spojili sily proti nebezpečnej chorobe. Pomôcť majú aj mestá a obce
  • Policajná akcia Sieť odhalila podozrenie z obchodovania s ľuďmi. Mladá žena mala zneužívať maloleté dievča
  • Ministerstvo školstva vyráža za rodičmi. Novú reformu škôl predstaví vo všetkých krajských mestách
Copyright 2026 — Aktualizované.sk. All rights reserved. Blogsy WordPress Theme
Prihlásiť sa