Európske metropoly zaplnili protestujúci proti COVID pasom a iným opatreniam

22. januára 2022

22.1.2022 (Webnoviny.sk) – Tisíce ľudí sa v sobotu zišli v európskych metropolách na protestoch proti COVID pasom a iným opatreniam, ktoré vlády prijali v nádeji na ukončenie pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Demonštrácie sa konali v Paríži, Londýne, Štokholme, Helsinkách či v Aténach. V Paríži tisíce ľudí demonštrovali proti tomu, že od pondelka bude v krajine povinný nový COVID pas. Tí, ktorí sú nezaočkovaní, nebudú môcť vo Francúzsku využívať vnútroštátne letecké spojenie, navštevovať športové podujatia, bary alebo kiná.

V Štokholme v centre mesta protestovalo zhruba 3-tisíc ľudí. Demonštráciu na hlavnom námestí zorganizovalo hnutie Sloboda pohybu. Vo Švédsku je doklad o vakcinácii potrebný pre účasť na podujatí, na ktorom je viac ako 50 ľudí. Švédske médiá uviedli, že na protest prišli s transparentom aj zástupcovia neonacistickej organizácie Severské hnutie odporu. Podobná demonštrácia, na ktorú prišlo približne tisíc ľudí, bola aj v druhom najväčšom švédskom meste Göteborg.

Vo fínskom hlavnom meste Helsinki proti reštrikciám protestovalo zhruba 4-tisíc ľudí. Polícia nijaké násilnosti nehlásila. Fínska vláda tesne pred Vianocami oprávnila miestne a regionálne úrady, aby v reakcii na rastúci počet prípadov nákazy koronavírusu zaviedli „rozsiahle opatrenia“.

aktualizovaneapravodajstvo #spravy

Viac k témam: COVID pas, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, Pandémia, Pandemické opatrenia, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Európske metropoly zaplnili protestujúci proti COVID pasom a iným opatreniam © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*