Fico odmieta stretnutia s Marianom K. a kritizuje médiá, že zneužívajú neoverenú sms komunikáciu

15. augusta 2019

15.8.2019 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 15. augusta, 15:55

Predseda Smeru-SD Robert Fico odmieta, že by sa niekedy s obvineným Marianom K. stretol tak, ako je to opísané v uniknutej komunikácii z aplikácie Threema. „Môžete sa ma stokrát pýtať, môžem ísť na detektor lži. Ja som sa s ním nikdy tak nestretol,“ povedal vo štvrtok Fico.

Verejné zneužívanie neoverenej komunikácie

„Čokoľvek povie Marian K. na svoju obhajobu, je nezmysel. S jedinou výnimkou – ak je to proti Smeru. Vtedy, ak je to aj neoverené, je to podľa vás pravda,“ vyčítal médiám predseda Smeru. Kritizoval „verejné zneužívanie neoverenej SMS komunikácie pána Mariana K.“ médiami.

Opoziční demonštranti protestovali v Minsku proti užšej integrácii Bieloruska a Ruska

7.12.2019 (Webnoviny.sk) - Viac ako tisíc opozičných demonštrantov sa zišlo v bieloruskom hlavnom meste na proteste proti užšej integrácii Bieloruska a Ruska. Protest sa ...

Tie podľa neho vedú proti Smeru džihád. Expremiér okrem toho povedal, že trendy prieskumov verejnej mienky naznačujú, že Smer-SD môže piatykrát vyhrať parlamentné voľby a môže byť opäť vo vláde. Priestor na to podľa neho vytvárajú kauzy opozície.

Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii taktiež povedal, že médiá a opozícia tvrdia, že Marian K. ovládol celú políciu. „Ja sa pýtam, ako to? Veď v roku 2017, keď som bol predsedom vlády, bol obvinený z dvoch ekonomických trestných činov a v roku 2018 sa dostal za mreže,“ zdôraznil Fico.

Obáva sa zabitia politika

Bývalý premiér to teda považuje za ďalší pokus zvaliť na Smer niečo, čo je maximálne nedôveryhodné. V tejto súvislosti sa obáva, že nastane situácia, keď zabijú nejakého politika.  „A za to budú niesť zodpovednosť politici a médiá, ktoré v našej spoločnosti šíria nenávisť,“ domnieva sa Fico.

Vyzval preto ministerku vnútra Denisu Sakovú, predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, ktorého označil za svojho podriadeného v strane, generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a prezidenta Policajného zboru SR Milana Lučanského, aby urobili poriadok, pokiaľ ide o orgány činné v trestnom konaní.

Poslancov Národnej rady SR vyzval, aby zvolali zasadnutie brannobezpečnostného výboru, na ktorom by sa mali zaoberať situáciou, aby sa policajti a prokurátori nebáli prijímať také rozhodnutia, na základe ktorých by ich médiá kritizovali.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico odmieta stretnutia s Marianom K. a kritizuje médiá, že zneužívajú neoverenú sms komunikáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*