Foto: Deväťkrát trestaný Dalibor ukradol kabelku, polícia zadržala a obvinila aj Rajmunda

30. januára 2019

BRATISLAVA/KOŠICE 30. januára (WebNoviny.sk) – V rukách polície skončili dvaja muži, ktorí sa vlani dopustili trestnej činnosti v Košiciach. Začiatkom decembra v mestskej časti Nad jazerom olúpili 58-ročnú ženu. Páchateľ ju obral o kabelku. Z tohto činu obvinili 22-ročného Dalibora.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, mladík skončil v cele a keďže v minulosti už bol deväťkrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť, vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na tri až osem rokov.

Obvinenie padlo aj v prípade z minuloročného júla. Páchateľ vtedy v priebehu dvoch hodín porozbíjal okná na piatich autách a spôsobil škodu za takmer 1 100 eur.

Tieto činy má na svedomí iba 17-ročný Rajmund. Vyšetrovateľ ho obvinil z pokračujúceho zločinu poškodzovania cudzej veci a krádeže. Trestná sadzba v takomto prípade je tri až osem rokov, no u mladistvých sa znižuje na polovicu.

Viac k témam: krádež, obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Deväťkrát trestaný Dalibor ukradol kabelku, polícia zadržala a obvinila aj Rajmunda © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*