František nútil dve Slovenky žobrať a kradnúť, polícia odhalila aj nelegálne pracujúcich Ukrajincov

13. marca 2019

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Slováka, ktorý nútil žobrať ženy, ale aj nelegálne pracujúcich Ukrajincov riešili počas minulotýždňových akcií policajti Úradu hraničnej a cudzineckej polície.

Zlákal ich na dobre platenú prácu

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, v Rožňavskom okrese 54-ročný František zlákal minimálne dve Slovensky (52, 40) na dobre platenú prácu vo viacerých alpských mestách v Rakúsku.

Nakoniec ich však krikom a fyzickým násilím prinútil žobrať a kradnúť v obchodoch. Všetky peniaze mu samozrejme museli odovzdávať, priemerne to bolo 50 až 70 eur denne. Za obchodovanie s ľuďmi mu hrozí trest na sedem až 12 rokov. Stíhaný je na slobode. Vyšetrovanie ešte pokračuje.

Porušili zákon o pobyte cudzincov

V Sobraneckom okrese zase kontrolovali miesta, kde sa zdržiavajú štátni príslušníci tretích krajín. Okrem policajtov cudzineckej polície boli prítomní aj pracovníci Inšpektorátu práce z Košíc.

Každý okres by mohol mať v parlamente svojho poslanca, ale musel by sa zmeniť volebný systém

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Volebný systém pri voľbách do Národnej rady SR by sa mal zmeniť. Na stredajšom sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) to zdôra...

Ako informovala Baloghová, zistili, že päť Ukrajincov porušilo zákon o pobyte cudzincov závažným alebo opakovaným spôsobom, preto ich predviedli na oddelenie. Vo všetkých prípadoch dostali dvojročný zákaz vstupu na naše územie a na vycestovanie majú sedem dní odo dňa vykonateľnosti rozhodnutia.

Viac k témam: nelegálna práca, Polícia SR, Ukrajina, žobranie
Zdroj: Webnoviny.sk – František nútil dve Slovenky žobrať a kradnúť, polícia odhalila aj nelegálne pracujúcich Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*