Generálny manažér ManCity verí v zrušenie trestu od UEFA, tréner Guardiola vyzval k súdržnosti

18. februára 2020

18.2.2020 (Webnoviny.sk) – V anglickom futbalovom klube Manchester City sú napriek dvojročnému dištancu na európskej pohárovej scéne naladení optimisticky v súvislosti s nadobudnutím právoplatnosti verdiktu Európskej futbalovej únie (UEFA).

Špekulácie o odchode

Generálny manažér „Citizens“ Ferran Soriano mal dokonca na stretnutí s hráčmi vyhlásiť, že žiadny trest pre organizáciu z Etihad Stadium nakoniec nebude. „Dôverujte mi, trest pre náš klub bude zrušený,“ údajne uviedol.

Na spomenutom stretnutí si mal vziať slovo aj šéf realizačného tímu A-mužstva – tréner Pep Guardiola. V súvislosti so 49-ročným Španielom sa od vyhlásenia sankcie mohutne špekuluje o odchode z Manchestru, pričom eminentný záujem oňho majú mať funkcionári talianskeho Juventusu Turín.

„Na ktoromkoľvek mieste budeme, zostane tu. Aj keby nás preradili do štvrtej ligy, stále tu budem. Nadišiel čas, aby sme všetci držali pohromade,“ mal povedať Guardiola.

Ani v Nemecku sa nebude hrať skôr ako v máji, prerušenie I. bundesligy predĺžili

31.3.2020 (Webnoviny.sk) - Rovnako ako anglická Premier League ani dve najvyššie futbalové súťaže v Nemecku sa nezačnú skôr ako v máji. Pôvodne boli prerušené do 2. apríl...

Vážne porušenie pravidiel

UEFA v piatok potrestala Manchester City dvojročným zákazom štartu v európskych pohároch počnúc budúcou sezónou a zároveň mu vymerala pokutu 30 miliónov eur.

Dôvodom sú závažné porušenia finančných pravidiel fair-play zo strany úradujúceho anglického šampióna, ktorý dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad.

„Lepšie neskoro ako nikdy,“ vyjadril sa prezident španielskej La Ligy Javier Tebas. V manchesterskom klube nesúhlasia, no ak s tým chcú niečo urobiť, musia konať rýchlo, keďže odvolanie na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne musia podať do 10 dní od vynesenia rozhodnutia.

Ak by verdikt UEFA zostal v platnosti, ManCity by čelil obrovským stratám, a to nielen po finančnej stránke. Pokuta 30 miliónov eur sa zdá byť najmenší problém, pretože klub by prišiel o zisky z LM a dal by sa očakávať aj možný odliv hráčov, ktorí majú v zmluvách zakotvené štedré bonusy na základe výsledkov v európskych pohároch.

Mohlo by dôjsť ku kuriozite

Vylúčenie Manchestru City, ktorý sa momentálne v Premier League nachádza na 2. mieste, by otváral dvere do LM aj piatemu tímu poradia. Tým je aktuálne Tottenham Hotspur. Keď sa novinári opýtali trénera londýnskych „kohútov“ Josého Mourinha, čo si o vzniknutej situácii myslí, odvetil:

„Detailnejšie som to neanalyzoval. Keby som to začal robiť, musel by som si položiť otázku, či sa dodatočne majstrom ročníka 2017/2018 stane mužstvo, ktoré skončilo na druhom mieste,“ žartoval Portugalčan. Poukázal tým na obdobie, keď bol trénerom Manchestru United, ktorý sa v spomenutej sezóne umiestnil na druhom mieste.

Manchester City stále účinkuje v tohtosezónnej edícii LM, kde v osemfinále natrafí na španielsky Real Madrid. Ak by verdikt UEFA zostal v platnosti, teoreticky by mohlo dôjsť ku kurióznemu momentu.

Ak by „Citizens“ stali víťazmi LM, na tohtoročných majstrovstvách sveta klubov aj v zápase Európskeho superpohára by namiesto nich štartoval zdolaný finalista.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálny manažér ManCity verí v zrušenie trestu od UEFA, tréner Guardiola vyzval k súdržnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*