Guterres navštívil mešity v Christchurchi a stretol aj muža, ktorý sa pokúsil útočníka zastaviť

14. mája 2019

CHRISTCHURCH 14. mája (WebNoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres navštívil dve mešity na Novom Zélande, kde v marci zomrelo 51 ľudí.

V prvej mešite v meste Christchurch strávil približne 30 minút, počas ktorých sa rozprával s moslimskými predstaviteľmi a ľuďmi, ktorí prežili útok.

Viem, že neexistujú slová na zmiernenie bolesti a smútku. Chcel som však prísť a osobne odovzdať lásku, podporu a skutočný obdiv,“ vyhlásil Guterres.

V ďalšej mešite položil smútočný veniec a stretol sa aj s Abdulom Azizom, ktorého považujú za hrdinu, keďže sa pokúsil o zastavenie útočníka. „Znamená to pre nás veľa, že sem prišiel a precítil s nami tú bolesť,“ uviedol Aziz.

V Kašmíre došlo k prestrelke medzi Indiou a Pakistanom, zomrelo niekoľko vojakov aj civilisti

15.8.2019 (Webnoviny.sk) - Nevyprovokovaná streľba zo strany Indie cez silne militarizovanú Líniu kontroly v spornom himalájskom regióne Kašmír pripravila o život troch p...

Viac k témam: Christchurch, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Guterres navštívil mešity v Christchurchi a stretol aj muža, ktorý sa pokúsil útočníka zastaviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*