Guterres navštívil mešity v Christchurchi a stretol aj muža, ktorý sa pokúsil útočníka zastaviť

14. mája 2019

CHRISTCHURCH 14. mája (WebNoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres navštívil dve mešity na Novom Zélande, kde v marci zomrelo 51 ľudí.

V prvej mešite v meste Christchurch strávil približne 30 minút, počas ktorých sa rozprával s moslimskými predstaviteľmi a ľuďmi, ktorí prežili útok.

Viem, že neexistujú slová na zmiernenie bolesti a smútku. Chcel som však prísť a osobne odovzdať lásku, podporu a skutočný obdiv,“ vyhlásil Guterres.

V ďalšej mešite položil smútočný veniec a stretol sa aj s Abdulom Azizom, ktorého považujú za hrdinu, keďže sa pokúsil o zastavenie útočníka. „Znamená to pre nás veľa, že sem prišiel a precítil s nami tú bolesť,“ uviedol Aziz.

Foto: Slovensko zasiahol intenzívny dážď, hasiči pomáhali aj s odstraňovaním spadnutých stromov

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - V súvislosti s intenzívnym dažďom, ktorý v stredu zasiahol územie Slovenska, mali hasiči do štvrtkového rána desiatky výjazdov vo via...

Viac k témam: Christchurch, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Guterres navštívil mešity v Christchurchi a stretol aj muža, ktorý sa pokúsil útočníka zastaviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*