Hasiči v Turecku už tretí deň bojujú s lesným požiarom pri obľúbenom letovisku Marmaris (video)

23. júna 2022

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči už tretí deň bojujú s ohňom, ktorý sa v dôsledku vetra rýchlo rozšíril pri obľúbenom tureckom letovisku Marmaris na pobreží Egejského mora.

Evakuovali už viac ako 150 ľudí

K požiaru, ktorý vypukol v utorok v regióne Bordubet, vyslali viac ako 2 600 požiarnikov, 27 hasičských vrtuľníkov a 14 lietadiel, uviedol minister lesníctva Vahit Kirišci. Ako tiež v stredu v noci povedal, z preventívnych dôvodov z oblasti evakuovali viac ako 150 ľudí.

Oheň horí na dvoch miestach regióne Bordubet, povedal Kirišci. „Nie je mimo kontroly, ale zatiaľ nemôžeme povedať, že sme ho dostali pod kontrolu,“ skonštatoval.

Vzniknúť mohol aj kvôli podpaľačstvu

Prokurátori vyšetrujú, v dôsledku čoho oheň vznikol. Pracujú aj s možnosťou, že môže byť výsledkom podpaľačstva.

Extrémne sucho v niekoľkých stredomorských krajinách, vlna horúčav, ktorá minulý týždeň dosiahla až severné Nemecko, a vysoké ceny palív tento rok zväčšujú obavy v súvislosti so vznikom a hasením lesných požiarov naprieč Európou, pripomína agentúra AP.

Viac k témam: Extrémne horúčavy, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči v Turecku už tretí deň bojujú s lesným požiarom pri obľúbenom letovisku Marmaris (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*