Helena s manželom čakali miliónové dedičstvo, ale namiesto toho prišli o 60-tisíc eur

8. novembra 2019

8.11.2019 (Webnoviny.sk) – Manželský pár pod zámienkou získania veľkého dedičstva prišiel o 60-tisíc eur. Šokujúci prípad riešia policajti v Humennom. Ako agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, neznámy páchateľ kontaktoval prostredníctvom internetu Helenu z Humenného, predstavil sa ako právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula pri autonehode a v banke zanechala 7,5 milióna dolárov. Presvedčil ju, že peniaze na základe testamentu prevedú na jej účet.

Ako uviedla Ligdayová, aby potvrdil svoje tvrdenia, posielal jej rôzne certifikáty, poverenia, deklarácie. Chcel len, aby zaplatila poplatky za tieto doklady. Išlo o celkovú sumu 60-tisíc eur, ktorú dôverčivá Humenčanka zaplatila. K dedičstvu sa však nedostala.

Ako upozornila polícia, aj tento prípad je ďalším príkladom toho, že opatrnosti a zdravého uvažovania nikdy nie je dosť. V prípade je začaté trestné stíhanie pre zločin podvodu. Páchateľovi hrozí trest na tri roky až desať rokov.

Viac k témam: podvodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Helena s manželom čakali miliónové dedičstvo, ale namiesto toho prišli o 60-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Smútok v rodine trénera SSC Neapol, Gattusovi zomrela mladšia sestra Francesca

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Tréner talianskeho futbalového tímu SSC Neapol Gennaro Gattuso...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*