Hlavné mesto Mexika je zamorené dymom z požiarov, úrady vyhlásili výnimočný stav

14. mája 2019

MEXIKO 14. mája (WebNoviny.sk) – V mexickej metropole Mexiko v utorok vyhlásili výnimočný stav z dôvodu zamorenia vzduchu, ktoré spôsobili požiare horiace už niekoľko dní v jeho okolí.

Povolený limit znečistenia vzduchu v meste, v ktorom žije deväť miliónov ľudí, bol podľa úradov prekročený o celých 50 percent.

V okolí metropoly Mexiko zúri už od víkendu 45 požiarov, jeden z nich ohrozuje napríklad aj zrúcaninu aztéckej pyramídy pri meste Tepoztlán.

Obyvateľom mexického hlavného mesta úrady už v sobotu odporučili, aby si zatvárali okná a aby si dali pod dvere mokrú handru, čo by malo zabrániť zamoreniu ich obydlí.

Kim Čong-un sa zúčastnil na teste rakiet krátkeho doletu, s jeho úspešnosťou bol veľmi spokojný

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Severokórejský diktátor Kim Čong-un sa v piatok osobne zúčastnil na ďalšom raketovom teste svojej krajiny.Kórejská ústredná tlačová a...

Požiare zúria aj v iných častiach Mexika. Na rozsiahlych územiach v juhomexickom štáte Oaxaca vyhlásili výnimočný stav už v nedeľu. V štáte Jalisco sa viaceré požiare približujú k druhému najväčšiemu mexickému mestu Guadalajara.

Viac k témam: požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavné mesto Mexika je zamorené dymom z požiarov, úrady vyhlásili výnimočný stav © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*