Hlivák už nechce byť šéfom Úradu pre verejné obstarávanie, kandidovať preto nebude

15. augusta 2022

15.8.2022 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 15. augusta 2022, 10:24

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák nebude kandidovať na opätovné zvolenie do tejto funkcie. Potvrdil to s tým, že sa rozhodol vrátiť k práci advokáta.

Ako informoval v pondelok na tlačovej besede, spolu s tímom na úrade sa mu podarilo splniť zámery spred piatich rokov, keď sa stal predsedom ÚVO. Hlivákovi uplynie päťročné funkčné obdobie na čele úradu v polovici septembra.

Problematický zdravotný stav

Rozhodnutie šéfa úradu nekandidovať na tento post podľa jeho slov nečakane ovplyvnil jeho zdravotný stav, pre ktorý sa nebude opäť uchádzať o funkciu predsedu úradu.

„Táto pozícia, aspoň v mojom ponímaní, si vyžaduje plné pracovné nasadenie a tempo. Pre mňa je nepredstaviteľné, aby som z tohto nasadenia poľavil, zvlášť, keď je otázne, ako sa môj zdravotný stav bude vyvíjať,“ povedal Hlivák.

Úrad za uplynulých päť rokov podľa neho prešiel zásadnými zmenami. „Všetko úsilie, ktoré som spolu s mojím tímom vyvinul, bolo v snahe ochrániť verejný záujem a v prvom rade stáť na strane občana, zákona,“ uviedol.

Plán naplnil do bodky

Predseda poznamenal, že sa mu do bodky podarilo naplniť plán, s ktorým pred piatimi rokmi kandidoval, pričom aktivity jeho tímu na úrade ho prekonali.

„Celej spoločnosti želám, aby sa do vedenia úradu dostal človek, ktorý bude mať na pamäti v prvom rade verejný záujem,“ dodal Hlivák. Pripravil už aj odpočet svojej činnosti na čele úradu od septembra 2017.

Čas na prihlásenie sa kráti

Čas na prihlásenie záujemcov o kandidatúru na post predsedu ÚVO sa blíži ku koncu. Lehota na predloženie žiadosti o účasť na verejnom vypočutí je do utorka 16. augusta do 15:00 hodiny.

Uchádzači, ktorí splnia podmienky účasti a predložia úplnú žiadosť, budú pozvaní na verejné vypočutie, to by sa podľa výzvy Úradu vlády SR malo uskutočniť najneskôr do 16. septembra.

Výberová komisia po vypočutí a vyhodnotení záujemcov pripraví zoznam odporúčaných kandidátov a ten spolu s hodnotením všetkých záujemcov predloží vláde.

Následne vláda na základe predloženej zápisnice výberovej komisie vyberie, ktorého kandidáta alebo kandidátov na predsedu úradu navrhne parlamentu. Na voľbu predsedu úradu je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny hlasov prítomných poslancov, zvolený je kandidát s najväčším počtom hlasov.

Viac k témam: Odchod z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlivák už nechce byť šéfom Úradu pre verejné obstarávanie, kandidovať preto nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*