Horúca správa: Ďalšie sprísnenie opatrení! Aké prísnejšie opatrenia vás čakajú cez Dušičky a v najbližších dňoch?

25. October 2021

Vláda dnes opäť poriadne sprísnila opatrenia. V najbližších dňoch či počas sviatkov budú mať ako tak miernejšie pravidlá len na západe Slovenska.

Oddnes sa musí držať poriadne prísnych opatrení veľké množstvo Slovákov. Dokonca máme od pondelka (25.10.2021) až 10 čiernych okresov, v bordovej farbe sa nachádza 30. Pre ich obyvateľov začínajú platiť opatrenia, ktoré im poriadne obmedzia život.

Problém majú aj smerom k blížiacim sa sviatkom zaočkovaní aj nezaočkovaní. Ľudia bez testu, očkovania či prekonania koronavírusu dokonca nemôžu ani do obchodov. Výnimka platí len pre optiky či potraviny. Nenakúpia si dokonca ani základné oblečenie.

V okresoch s najhoršou situáciou sa nenajedia v reštaurácii ani zaočkovaní. To platí aj o baroch či kaviarňach. V bordovej fáze sa do prevádzok dostanú aspoň zaočkovaní. Platia tam ale prísne opatrenia.

Klus: Bielorusko sa musí rozvíjať ako demokratická a nezávislá krajina

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - Je potrebné striktne rozlišovať medzi Alexandrom Lukašenkom a jeho režimo...

Obrovský problém nastáva oddnes pre ubytovacie zariadenia, podľa platných nariadení sa totiž na Slovensku začínajú zatvárať. V čiernej fáze totiž nemôžu fungovať ani pre zaočkovaných turistov.

Podľa covid automatu je v čiernej fáze zakázané aj cestovať medzi okresmi či do zahraničia. Vo všeobecnosti platí zákaz vychádzania a obmedzenia pohybu aj cez deň (až na výnimky nevyhnutné pre život). Tieto opatrenia sú podmienené núdzovým stavom. V tom prípade sa ľudia nedostanú ani na hroby prípadne nebudú môcť vycestovať za zosnulými či známymi mimo okresy.

Od pondelka je na Slovensku v čiernej farbe podľa COVID automatu desať okresov. V druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, je 30 okresov. Červených okresov je 27, oranžových 12.

Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Michalovce, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a Tvrdošín.

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, sú okresy Banská Bystrica, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Humenné, Kežmarok, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Námestovo, Poltár, Poprad, Prešov, Ružomberok, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom a Žilina.

V prvom stupni ohrozenia – červené okresy – sú Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Brezno, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Senica, Topoľčany, Trenčín, Turčianske Teplice, Žarnovica, Zlaté Moravce a Zvolen.

V stupni ostražitosti – oranžová farba – sú okresy Bratislava I – V, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Partizánske, Pezinok, Šaľa a Trnava.

Vo všetkých okresoch tak platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary. V čiernych okresoch sú najprísnejšie. Zakázané sú svadby, oslavy či večierky a podujatia v prevádzkach verejného stravovania. Zatvorené zostanú aj fitness centrá, wellness, akvaparky i prírodné a liečivé kúpele.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa: Ďalšie sprísnenie opatrení! Aké prísnejšie opatrenia vás čakajú cez Dušičky a v najbližších dňoch?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*