Horúca správa! Február či marec strávime zavretí doma, pár výnimiek len s negatívnym testom

30. januára 2021

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že zákaz vychádzania a núdzový stav by sa mal predĺžiť po 8. februári o ďalších 40 dní.

Krajčí predpokladá, že vláda od 8. februára obnoví núdzový stav a zavedie ďalší zákaz vychádzania, z ktorého budú platiť v niektorých prípadoch výnimky pre tých, ktorí budú mať negatívny test na ochorenie COVID-19.

„Čísla hospitalizovaných lámu rekordy,“ uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. Napriek znižujúcej sa pozitivite PCR i antigénových testov sa totiž nedarí znižovať počet hospitalizovaných v nemocniciach, naopak, stúpol z 3285 na 3511.


„Situácia je veľmi kritická v tých nemocniciach a ten núdzový stav je veľmi dôležitý najmä pre oblasť zdravotníctva,“ povedal Krajčí. Minister avizuj, že po 8. februári nabehne Slovensko na covid automat. To však neprinesie žiadne uvoľnenie opatrení. Podľa momentálnej situácie sa celá krajina bude nachádzať v čiernej fáze. To znamená, že okrem zadováženia si najnutnejších vecí na život bude pre vás nutný negatívny test, aby ste mohli opustiť domov. To platí aj o ceste do práce. Naopak, covid automat a pandemické opatrenia v ňom chce minister zdravotníctva ale aj premiér Matovič ešte sprísniť.

Čierna fáza covidového automatu:

 • rúško povinné v interiéri a exteriéri aj v extraviláne
 • Zákaz vychádzania
 • MŠ, ZŠ 1. stupeň len pre deti rodičov z „kritickej infraštruktúry“. MŠ zatvorené, ZŠ, SŠ, OU, VŠ – dištančne
 • zakázané hromadné podujatia, večierky, oslavy, svadby, kary
 • zákaz konzumácie alkoholu na verejnosti či jeho predaj na priame užitie
 • zákaz návštev v nemocniciach
 • zákaz športových podujatí
 • Iba esenciálne obchody a služby
 • Firmy či spoločnosti – Kritická infraštruktúra a firmy podľa špeciálneho usmernenia
 • ubytovacie zariadenia – Zakázané okrem karanténnych zariadení a ubytovanie pre potreby kritickej infraštruktúry, ubytovanie dlhodobého charakteru.

Premiér s Krajčím apelujú na Slovákov k tomu, aby sa často testovali, najlepšie každých päť dní. Občania Slovenska budú mať od začiatku februára hradený PCR test na prítomnosť nového koronavírusu zo zdravotného poistenia maximálne dvakrát do mesiaca. „V prípade potreby vyššej frekvencie testovania v mesiaci bude odporučené testovanie antigénovým testom,“ informovala TASR hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Pri príchode občana na Slovensko, po registrácii prostredníctvom e-hranice bude odporučené osobe zostať desať dní v karanténe. V prípade, že by takáto osoba chcela na piaty deň PCR test, musí si ho zaplatiť alebo ísť na antigénový test, dodalo MZ SR.Daj vedieť svojím priateľom

8 komentárov na “Horúca správa! Február či marec strávime zavretí doma, pár výnimiek len s negatívnym testom

 • Lenka píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Nak sa už uvedomí táto jebnuta vláda ľudia nemajú robotu nemajú s čoho žiť a tak im to činom nebudú ani sofery už a nebude nič aby za pol roka nemohol spraviť niekdo vodiča CE to je strasne ich nezaujíma že niektorý nemajú na kradnuté peniaze !!!!

 • Lydia píše:

  a ako to je so studentami na strednych skolach, co maju odborny vycvik, cize prax v restauraciach, ktore funguju na objednavky a vydaj. moj syn jeden tyzden ma distancnu vyucbu ale druhy tyzden musi chodit do Bratislavy na prax. je to tak uz od septembra. tak bud su studenti doma, alebo otvorme skoly vsak aj tak sa spolu zdrzuju na praxi.

 • Johan píše:

  Táto skorumpovaná vláda musí ísť dole.

 • Roman píše:

  Núdzový stav máme už pol roka a čísla chorých lámu rekordy.uvedomte sa!! Ste chorý asi psychicky a v mladosti evidentne psychicky Turany a máte trvalé následky.ruska ,núdzové stavy a prepisovanie ústavy ako sa vám chce a aj tak nakazených pribúda.ved ste na smiech už.

 • Ján Pliška píše:

  Veľká Noc v kostoloch zase bude len o šiestich ľuďoch

 • Jitka Vaculova píše:

  Ket bude stale všwtko zavrete nebudeme žit?preboha veť potrebujeme aj opravy v domacnostiach,dokupit nutne veci.nakupne strediska maju prelepene domace potreby,elektro.noprčic otvorte to asponna 3-4týždne aby si každy dokupil to nevyhnutné

 • Zoli Kolompár píše:

  Čo nám tu zasa usilujú vrážať kliny do hlavy?! Čo znamená 3,5 tisíc hospitalizovaných v nemocniciach proti smrti 4,3 tisíc, zanedbaním svojich povinnosti zo strany Matoviča a jeho bandy! Ten darebák v slušnej krajiny by dávno nebol na funkcii, ale vo vyšetrovacej väzbe.

 • Roman píše:

  Tak toto už je vrchol koľko už sedíme doma a čísla lámu rekordy.ruska nosíme jak sprostý a načo,každé jedno opatrenie je na veľký kombajn.rovnake čísla by boli aj keby tieto opatrenia.moj názor …naša vláda sa nás chystá predať lebo toto už ekonomický neustojime.martan,tučko a šikanovany skulavy poskok sú podľa kúpený a zradzaju vlastnú krajinu.to je hanba a mi sa tomu prizerame ako sa oni parkujú zatiaľ čo mi zivorime.kolko toho ešte musíme zniesť kým sa vzopreme,kedy otvoríme oči u pochopíme že každe spinavstvo sa táto vláda snaží zákrit že vytiahnu na svetlo kto ako zo smeru prišiel k majetkom a nafuknu to že boj proti korupcii.za smeru sa aspoň naša ekonomika ako tak držala túto vlastizradcovia ju zničili zadlžili štát tým že zápchami ústa vyzsoumin.mzdou a podobnymi ťahmi.ale kto to splatí nakoniec sme aj tak mi.kedy si to uvedomime

 • Nasraty obcan píše:

  Psychopati vydrbaní aj s Matelkom…
  Lopatami na Vas!!!

 • Jebem vášho matoviča aj s tým kokotom aj vašim lockdownom píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  No to už je dobrý kokot???

 • Marianna píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Kokoci prijebany co uz velo ta velo na kazdoho debili zmagorety

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*