Horúca správa! Končí sa zákaz vychádzania, takto budú vyzerať opatrenia od budúceho týždňa!

3. januára 2022

Zákaz vychádzania na Slovensku a rôzne obmedzenia pohybu napríklad vo večerných hodinách sa končí. Ako budú vyzerať nové protipandemické opatrenia?

Už budúci pondelok sa skončí platnosť zákazu vychádzania. Slováci nemohli opúšťať domovy až na malé výnimky od 20.00 do 5.00. Koniec tohto závažného opatrenia by mal skončiť automaticky. Dôležité však je, že až do 23. februára bude naďalej platiť núdzový stav. Ten dovoľuje vláde uvaliť na Slovákov aj tie najprísnejšie opatrenia doslova z hodiny na hodinu.

Denník N sa rozprával s ministrom Sulíkom, ktorý ale prezradil pozitívnu správu. „Práve pre zlepšujúcu sa situáciu však môžu byť ministri proti večernému zákazu vychádzania. „Nie som za predlžovanie zákazu vychádzania,“ povedal minister hospodárstva. Nepredĺžením zákazu vychádzania by sa skončili aj ďalšie protipandemické opatrenia. Treba však dodať. že v platnosti by mali zostať obmedzenia fungovania prevádzok či zákaz zhromažďovania sa. Nezaočkovaní sa naďalej do prevádzok nedostanú.

Ako uviedol Denník N, ministri pripravujú aj iné zmeny v opatreniach. Mala by sa upraviť dĺžka karantény. V tomto prípade sa potešia zaočkovaní. Tí by po pozitívnom teste ostali doma len 5 až 7 dní. nezaočkovaní výrazne dlhšie. Zatvorenie čaká ďalšie prevádzky a odborníci majú určiť aj vyššiu rizikovosť rôznych činností Slovákov, ktoré by sa následne mali pri zlej situácii zakázať.

Opatrenia by tak mali spomaľovať šírenie nákazy, aby v jeden moment nebolo v karanténe príliš veľa ľudí. Zatiaľ však platí, že pre nezaočkovaných sa viac uvoľnení opatrení nechystá a bez vakcíny budú ešte dlhodobo znášať prísne zákazy a akýsi svoj lockdown.

Mimoriadne dôležité správy sa dnes dozvedeli od ministra školstva žiaci, ich rodičia či učitelia. Školské brány by sa mali otvoriť už 10. januára.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*