Horúca správa: Koniec testovania, zákazu vychádzania či povolenie bohoslužieb, aj o tomto môže vo štvrtok rozhodnúť Ústavný súd

30. marca 2021

Vo štvrtok sa rozhodne, ako bude presne vyzerať život na Slovensku v najbližších týždňoch čo sa týka protipandemických opatrení.

Ústavný súd môže vo štvrtok zrušiť mimoriadne opatrenia. To by znamenalo povolenie bohoslužieb, koniec antigénového testovania či zákazu voľného pohybu. Práve v tento deň uplynie desaťdňová lehota, ktorú má súd na rozhodnutie. „Plénum Ústavného súdu rozhodne v zákonnej lehote, najneskôr vo štvrtok,“ potvrdila podľa sme.sk hovorkyňa súdu Martina Ferencová.

Jedno podanie spochybňujúce uznesenie vlády o predĺžení núdzového stavu podaj generálny prokurátor Maroš Žilinka, druhé opozičný Smer s advokátom Robertom Kaliňákom. Bolo to aktom svojvôle vlády. Toto rozhodnutie nespĺňa prísne kritéria ústavnosti, ako ich predpokladá ústavný zákon o bezpečnosti štátu,“ komentoval predseda Smeru Robert Fico. Zrušenie núdzového stavu by malo veľmi veľký dopad na epidemiologickú situáciu, blížia sa totiž Veľkonočné sviatky.

Prokurátor podal obžalobu na Dušana Kováčika, je obvinený z viacerých zločinov

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalo...

Daj vedieť svojím priateľom

2 komentárov na “Horúca správa: Koniec testovania, zákazu vychádzania či povolenie bohoslužieb, aj o tomto môže vo štvrtok rozhodnúť Ústavný súd

 • Jaroslav.kima píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Jasom stratil robotu platim auto pozicki a us som skoncil mam deti deti doskoli sme u bice nemozme chodit von som bes koruni. Bivane najom vodu nijak nevichaza otedi prisla ta choroba vsetko nas nicil zena po psichickej strani stresi aj tu mam starost staram sa tabletki. 100ewra zena ja 150 350 platim pozicki velmi vam dajujem pan matovic

 • Ilonka píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  To je teda ozaj pekne. Kazdy tyzden chodit na testy ako somary. Parlament rozhoduje ako chce a my obycajny ludia musia to znasat. Stratila som zamestnanie kvoli vyrusu koho to teda zaujima. Podla mna nikoho. Obchody su zatvorene . Deti su doma takto sa ucit ako sa ucia teraz z nich budu teda majstry . Prax vobec nebudu mat. Aj to co spravili ze stary ludia mozu chodit od 9 do 11 do obchody. Naco? Za tie dva hodiny vyrus asi spi ci co. Len blbosti robia. Pojdem do obchodu tam sami stary ludia. Tak naco maju tie dva hodiny o tom by sa nali rozhodovat.

 • Billy píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Zaujimave ako nahle zacali pocty nakazenych klesat. Pritom sa nic exakne a zasadne neudialo, co by mohlo dany stav pozitivnych SARS-Cov2 tak znizit… Nie som popieracom tejto infekcie, ale cisla su manipoulovane podla toho, ako sa to koalicii hodi.

 • Melinda Farkasová píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Otvorte obchody a zruste tie chodiny abysme mochli íst na kupovat kedy kcem nech je setko po szarom,ved clovek nevjem kúpit ponozky a ani papucs???

 • Renáta píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Už nech to toto všetko skončí je toho dosť ,dajte už slobodu Slovensku ľuďom tejto republiky nech žime v normálnom živote .

 • Marianna píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Je to celé zlé.Nenávidím célú vlâdu.Je to byznis,klamstvo a znicenie celého národa.Ja osobne stvrtí mesiac som bez príjmu s mojim stredoskolskím synom,a nikoho to nezaujíma z coho zijeme,napriek tomu ze som uz poziadala o pomoc vsetky orgány co bolo aktuâlné. Je to hamba, celej pojebanej vlády.Oni si zijú z takej vyplati, ani jâ by som nebola zúfalâ.

 • Bibiána Banda píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Ukázalo sa, že obmedzenia nevyriešia infekciu vírusov, sú tiež infikovaní,ľudia sú zatvorené na pol roka, ako zvieratá, a politici žiju voľne.

 • Jitka vaculova píše:

  Pre všetkych slovakov su doležitejšie otvorene kostoly ?to je jediny problém?vačši ako zavrete skoly,zavrete obchody,zakaz vychadzania,rodičia nevidia svoje deti a vnučata koli lokdavnu.ludia su na hranici biedy.ockujte sa 1×v zapeti treba 2vakcinu,to nebude stačit tak dalšie očkovanie,potom dalšie očkovanie,prestanu testy ale bude treba očkovanie,zasa novy biznys.dokedy z nas budete robit blbcov?večer všetko zalezene ticho tažke bombardery.ostry lokdaun aby nokto nevidel kolko vojska prechadza našou republikou.a aby ste nestrkali ludia všade nos,tak vam pustime niečo vzduchom.prečo hlavny hygienik ide prasknut objemom zatial čo stari ludia žiju pod hranicou unosnosti?ale otvorime kostoli,ludia sa budu modlit k buhu a všetko sa za to skryje

 • Jitka vaculova píše:

  Stale mate len to čo ako dopadne u obyčajnych ludi.vy sa čoho držite?chodite si kade chcete,robite si čo chcete a tu ludia nemožu si ani len riadny nakup do domácnosti urobit.doprčic otvorte obchody!!!!!!!!

 • Erika píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Celé to zrušiť a celú vládu vyhostit za porušovanie ústavy SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*