Horúca správa! Konzílium odborníkov mimoriadne uvoľňuje opatrenia, zmení sa testovanie, očkovanie či karantény

3. septembra 2021

Na Slovensku sa majú na podnet konzília odborníkov mimoriadne zmeniť opatrenia. Veľké zmeny sa dotknú napríklad testovania, karantén a má nás čakať aj tretia dávka očkovania.

Konzílium odborníkov odporučilo znížiť počet dní domácej izolácie. Namiesto aktuálnych 14 dní karantény navrhujú na základe vedeckých dôkazov zníženie na desaťdňovú domácu izoláciu pre tých, ktorí môžu ukončiť karanténu bez testovania. Vyplýva to zo záverov štvrtkového (2. 9.) rokovania konzília odborníkov.

„Rovnako tak odborníci navrhujú pre tých, ktorí idú najskôr na piaty až šiesty deň na PCR test a výsledok je negatívny, aby izoláciu mohli ukončiť na siedmy deň od začiatku karantény, to znamená, že ak na siedmy deň nemajú príznaky po negatívnom teste, lekár ich môže uvoľniť z karantény,“ spresnila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Konzílium odborníkov rokovalo o viacerých témach. Jednou z nich bolo aj podanie tretej dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Spoločnosť LANXESS rozširuje možnosti ohňovzdorných domácich spotrebičov

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť LANXESS rozširuje svoj sortiment nehorľavých plastov Materiály s certifikátom VDE na testovanie žeravým...

Daj vedieť svojím priateľom

7 komentárov na “Horúca správa! Konzílium odborníkov mimoriadne uvoľňuje opatrenia, zmení sa testovanie, očkovanie či karantény

 • MOnika píše:

  NO pani Katarínka,aby sa konečne tí ľudia „zobudili“ ,inak príde 4,5,6,7,8 dávka,no už viac na hlavu to asi postavené viac nemože byť, ale my na SR aj to asi dáme,že to bude ešte viac postavené na hlavu 😀
  Katarína píše:
  6. septembra 2021 o 13:41
  Prečo majú ísť komplet zaočkovaní ľudia na 3-tiu dávku,keď vyše polovica Slovenska nie je vôbec zaočkovaná?Pritom kôli pápežovi povolíte,zrušíte opatrenia!Všetko je tu postavené na hlavu!

 • Katarína píše:

  Prečo majú ísť komplet zaočkovaní ľudia na 3-tiu dávku,keď vyše polovica Slovenska nie je vôbec zaočkovaná?Pritom kôli pápežovi povolíte,zrušíte opatrenia!Všetko je tu postavené na hlavu!

 • Robert píše:

  Ja by som zrusil vsetko…testy,ruska,vakcinacie/kto chce nech si da/,obmedzenia…..ludia nech pracuju,idu kde chcu a deti a studenti do školy….abude pokoj

 • jarumas píše:

  To nie sú žiadny „odborníci“ ale zapredané vraždiace prasatá.

 • Dávid Kytýr píše:

  Uvoľnenia na pápeža sa zmierňujú len preto aby sa Slovensko nestrápnilo. Ale na svadbe kde sa stretneme len rodina a všetci zaočkovaný je počet ľudí limitovaný.

 • Holosko píše:

  Poznám také konzílium odborníkov, zhodli sa na tom, že je to mo-mo-mo-moribundus🖕

 • Vladimír píše:

  Uveďte menný zoznam odborníkov tohto konzilia . Ich titul vzdelanie a čím sa zaoberali posledných 20 rokov .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*