Horúca správa! Krajčí: Testovať sa musíte každý týždeň, inak nebudete môcť do obchodov či mimo okres!

23. januára 2021

Od 8. februára by malo prísť k zrušeniu prísnych opatrení. Ak sa však nebudete každý týždeň testovať, okrem cesty do prírody pre vás bude platiť momentálny zákaz vychádzania.

Ak by sa dobrý trend udržal, podľa Krajčího by sa mohli otvoriť od začiatku februára napríklad niektoré školy. Bez nutnosti testovania by sa mohli otvoriť materské školy a prvý stupeň základných škôl. Otvoriť by sa tiež mohli špeciálne školy pre deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne. Maximálne by v triede mohlo byť päť detí na jedného učiteľa. Musia sa však preukázať testom nie starším ako sedem dní, prípadne mať výnimku z testovania. Rovnako prezenčnou formou s testom nie starším ako sedem dní by sa mohli otvoriť koncové ročníky základných škôl, stredných škôl a odborných učilíšť.

Tiež by od 8. februára nemusel byť na pobyt v prírode nutný negatívny test na ochorenie COVID-19. Otvoriť by sa mohli niektoré obchody, v nich by však preukázanie sa testom bolo potrebné. To platí aj o situácii, keď sa otvoria okresy a vy budete chcieť z toho svojho vycestovať. Ak sa testovať nebudete, prakticky pre vás bude stále platiť súčasný mimoriadne prísny lockdown a zákaz vychádzania.

Vláda čelí vyhrážkam, aby podala demisiu. Anonymným letákom sa zaoberá aj tajná služba

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Anonymní autori žiadajú vyhrážkami vládu o demisiu do 31. marca. Neznáme osoby hrozia likvidáciou budov či áut. Výhražným letákom sa zaoberá okr...

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Krajčí: Testovať sa musíte každý týždeň, inak nebudete môcť do obchodov či mimo okres!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*