Horúca správa! Lengvarský informoval o zmene opatrení či obmedzeniach cestovania na Dušičky

15. October 2021

Už o pár dní nás čakajú veľmi dôležité sviatky. Minulý rok sme počas nich boli prevažne zavretí doma a nemohli sme ísť ani zapáliť sviečky našim nebohým najbližším. Ako to bude vyzerať tento rok? Bohužiaľ, opäť budeme musieť strpieť prísnejšie opatrenia a ani tieto sviatky nebudú ako obvykle.

Ministerstvo zdravotníctva očakáva práve počas obdobia dušičiek ku koncu októbra 2500 až 300 pozitívnych v priemere denne. Do nemocníc sa má každý deň dostať až 200 pacientov a ich počet by mal stúpnuť až na 1600 osôb s Covid 19.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský varoval Slovákov, že sa pracuje aj na sprísnení opatrení počas Dušičiek. Sám by však nechcel obmedziť cestovanie. Stále sa však čaká na vládu, či schváli núdzový stav. Ten už podľa Lengvarského nie je politickou témou a ak bude nutný a potrebný, tak ho schváli.

Práve núdzový stav teda zakáže ľuďom nie len počas sviatkov cestovať medzi okresmi resp. cestovať vôbec okrem presných prísnych výnimiek, kedy to človek naozaj k životu nevyhnutne potrebuje (neesenciálne cestovanie). Núdzový stav spustí v konkrétnych častiach Slovenska aj celodenný zákaz vychádzania mimo nevyhnutných nákupov (napríklad potravín), cesty do práce či k lekárovi. Takto by sme opäť prežili podobné sviatky ako tie posledné, teda bez možnosti návštevy hrobov. Už dnes by to platilo pre 5 okresov. Keďže ministerstvo predpovedá zhoršenie situácie, takých okresov zrejme bude viac.

Mimoriadne schôdze o zdravotníctve a cenách energií nebudú, poslanci neschválili ich program

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR v utorok neodsúhlasili návrh na otvorenie mimoriadnej ...

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Lengvarský informoval o zmene opatrení či obmedzeniach cestovania na Dušičky

  • Elena says:

    …podľa pána ŽILINKU sú vyhlásenia PANDEMICKEJ p.MIKASA NULITNÉ – ale pre koho a kedy. Riešil to raz – A ĎALEJ? Môže niekto predpovedať počty chorých? Prečo to nesledujú obvodní lekári a starostovia čoi primátori obcí a miest. Každá ma svoju spádovú nemocnicu. VEĎ SAMI NEMAJÚ PREHĽAD – ALE ZAKAZOVAŤ A NARIAĎOVAŤ, KRESLIŤ FARBY – TO VEDIA ! Kto kontroluje skutočný stav v nemocniciach – peniaze za KOVIDOVÝCH LÁKAJÚ – 7 EUR NA HODINU… nuž potom čierne mračná zatiahnu celé SLOVENSKO…. padáme ku dnu – nie je to MOR – ak môže pracovať pozitívny – očkovaný tak potom…SAMÉ NARIADENIA BEZ DÓKAZOV A KAˇYDÝ DÓKAZ – HOAX….. nuž nechápem……

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*