Horúca správa! Lockdown nebude trvať len dva týždne, Lengvarský informoval dokedy má platiť, čo zaočkovaní?

25. November 2021

Lockdown na Slovensku mal oddnes platiť presne dva týždne. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ale prezradil, že bude trvať dlhšie.

Vláda sa včera dohodla na prísnom lockdowne pre zaočkovaných aj nezaočkovaných po dobu dvoch týždňov. Po desiatich dňoch sa má prehodnotiť jeho vplyv na šírenie koronavírusu.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ale dnes večer v rozhovore pre Denník N povedal, že bude trvať dlhšie ako spomenutých 14 dní. “Po desiatich dňoch sa to bude prehodnocovať a nevidím v tom problém. Na začiatku rokovania väčšina koaličných strán povedala, že lockdown bude presne ohraničený na tri týždne. Konzílium aj ja sme odporúčali 90 dní, aby sme ho vedeli predlžovať bez schvaľovania v parlamente. Túto dohodu oceňujem. Všetci to pochopili. To, že sú opatrenia vyhlásené len na 14 dní, je irelevantné, lebo potom ich môžeme pritvrdiť, nechať na pôvodnej úrovni alebo uvoľniť. Kľúčové je, že je núdzový stav na 90 dní, máme tri mesiace, aby sme opatrenia nastavovali podľa situácie,” upresnil pre Denník N.

Ako uviedol, po desiatich dňoch sa uvoľniť ale nemajú. “Myslím si, že budú pokračovať, ako sú ešte dva týždne pre všetkých,” nepotešil ani zaočkovaných a odkázal im, že sa na uvoľnenie tešiť nemajú. “Ja by som sa zatiaľ, bohužiaľ, netešil. Ani ja sa neteším.”

Plošný lockdown v Rakúsku sa končí, pokračovať bude iba pre nezaočkovaných

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - Celoštátny lockdown v Rakúsku končí o polnoci zo soboty na nedeľu, pre neočkovaných však bude pokračovať. Oznámil to v stredu kancelár ...

Vianoce zrejme Slováci strávia doma. Pravdepodobne dokonca bez bublín, čiže bez známych. “Nevylučujem, že nejaké úpravy môžu prísť. O detailoch, čo bude o dva týždne, by som len špekuloval. Po dvoch týždňoch od prehodnotenia budú podľa mňa v minimálnych obmenách pokračovať,” prezradil nie veľmi optimistické informácie smerom k sviatkom Lengvarský. Vianoce budú podľa všetkého dokonca menej slobodnejšie ako minulý rok.

Daj vedieť svojím priateľom

2 komentárov na “Horúca správa! Lockdown nebude trvať len dva týždne, Lengvarský informoval dokedy má platiť, čo zaočkovaní?

  • lubo says:

    hlupy luda . sme len podany vac nic bez mocy ony su luckymy bohmy na zemy ten kto ma moc vladne teraz to prave ukazuju v plnej sile mi obicajny luda nezmôžeme … taka je pravda nastava novy svetovy poriadok

  • Anna says:

    Horor neni co dodat

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*