Horúca správa! Matovič varuje, že kto sa nedá očkovať, rúška sa nezbaví a nepustia ho cez hranice!

23. novembra 2020

Očkovanie proti novému koronavírusu sme na Slovensku nezaviedli ako povinné. Premiér Matovič však Slovákov varuje, že jeho ignorovanie a nezáujem bude mať vážne následky na slobodu života.

Niektoré členské krajiny Európskej únie (EÚ) uvažujú o tom, že ľudí, ktorí nebudú očkovaní proti novému koronavírusu, by nemuseli pustiť na svoje územie. V pondelok to uviedol premiér Igor Matovič (OĽANO) pred zasadnutím ústredného krízového štábu. Odkiaľ má túto informáciu nepovedal.

Buď sa preukážu očkovacím preukazom alebo aktuálnym PCR testom. Zrejme takéto obmedzenia budú. Inak povedané, ľudia, ktorí sa rozhodnú dobrovoľne neočkovať, ostanú na Slovensku a v prípade cesty do zahraničia si zaplatia PCR test.

Premiér ale naznačil, aký „trest“ či ochrana štátu voči ignorantom očkovania má v zálohe. Išlo by o povinné nosenie rúšok aj potom, keď už to od ostatných Slovákov vyžadovať nikto na našom území nebude.

Naď: Sulík explicitne povedal, že je za celoplošné testovanie na koronavírus

13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Minister obrany Jaroslav Naď (...

Premiér sa vyjadril aj k protipandemickému plánu koaličnej SaS. Ten je podľa jeho názoru skôr cestou do pekla. Ďalšie kolo plošného testovania, ktoré sa má uskutočniť v decembri, nemôže byť podľa Matoviča dobrovoľné, ako tomu bolo tento víkend (21. – 22. 11.).

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*