Horúca správa! Mikas Slovákom: Núdzový stav a zákaz vychádzania musia trvať ešte dlhšie!

22. apríla 2021

Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas informoval o predĺžení núdzového stavu či pandemických opatreniach a otváraní škôl.

Hlavný hygienik Ján Mikas presadzuje ponechanie núdzového stavu a zákazu vychádzania či obmedzenia pohybu Slovákov. Toto vyváženie je nutné z dôvodu, že sa na Slovensku uvoľnili iné opatrenia.

Interiéry reštaurácii, barov či kaviarní sa ale otvárať nechystá. Ako Mikas pripomenul, interiér je na prenos vírusu vždy rizikovejší. Čo sa týka škôl. hlavný hygienik povedal, že Slovensko smeruje k návratu všetkých žiakov do škôl. Konzílium odborníkov podľa jeho slov pracuje spolu s ministerstvom kultúry na tzv. kultúrnom semafore, s ktorým sú vo finálnej fáze, a ktorý umožní, aby kultúrne inštitúcie znovu fungovali. 

Slovensko začne testovať aj odpadové vody. „Budeme mať komplexnejší pohľad na to, či sa nám v niektorých častiach Slovenska nešíri epidémia.“ 

Ministra Korčoka zaujíma názor Slovákov na EÚ a myslí si, že je najvyšší čas pýtať sa

9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Je najvyšší čas, aby sa začala celoeurópska diskusia a pýtali sme sa občanov, čo si o Eu...

Seniorom a osobám, ktoré sú ťažko zdravotne postihnuté odporúča a vyzýva ich, aby stále využívali nákupné hodiny medzi 9.00 a 11.00.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*