St. apr 29th, 2026

Minister školstva Branislav Gröhling sa na svojej Facebook stránke vyjadril o problematike otvorenia škôl.

Minister školstva sa podelil so svojimi fanúšikmi na Facebooku s názorom o otvorení škôl.

„Máme veľkú zodpovednosť. Čokoľvek, čo povieme, ovplyvní množstvo ľudí. Preto akýkoľvek možný návrat do škôl musíme mať premyslený, pripravený a prediskutovaný. Diskutovať musíme s epidemiológmi, ako aj so školami, učiteľmi, riaditeľmi, rodičmi či žiakmi.

Dnes som sa o tom zhováral s učiteľmi a riaditeľmi na školách. Nechcem nič robiť nárazovo a náhle. Viem, že mnohí rodičia by ocenili návrat do škôl. Ale iní majú obavy a vďaka prístupu učiteľov zvládajú „školu na diaľku.“ Musíme zvažovať všetko a myslieť aj na učiteľov nad 60 rokov, žiakov so zdravotnými problémami, dezinfekciu či výučbu v rúškach.

Preto, ak by sa zlepšila situácia a školy by sa mali otvoriť, zhodujeme sa na niekoľkých veciach. Na stredných školách sa vedia žiaci vzdelávať na diaľku a necítime veľkú potrebu ich otvoriť. Podobne je to na druhom stupni.

? Ak by sa zlepšila situácia, do úvahy prichádza otvorenie prvého stupňa ZŠ ako aj materských škôl. Musíme zvážiť aj ďalšie špecifiká: možnosť ostať doma (alebo dobrovoľne dať deti do školy napr. do ŠKD), koľko hodín denne by žiaci mali, prípadne či by sa delili na skupiny… Ako to vidíte vy?“

19 myšlienok k článku “Horúca správa! Minister školstva informoval o otvorení škôl v najbližších dňoch”
  1. Myslím že by bolo lepšie otvoriť až v septembri tie detičky v tých ruškach za tými plastovými oknami asi nevydržia.Už keď sme vydržali do teraz už vydržíme .a potom už bude hádam lepšie

  2. Neviem si predstavit sediet moju dceru cely den v rusku nakolko nosi okuliare. Akonahle si nasadi rusko okuliare sa jej po case zahmlievaju a tym padom nic nevidi. Dcera je na prvom stupni a vdaka ucitelom zvlada skolu na dialku bez problemov a hlavne je v psychickej pohode. A neviem si dostatocne predstavit skolsky druzinu tam je tych deti na kope dost vela, a nakolko byvame so starymi rodicmi nechcem ich ohrozovat.

  3. Pracujem v materskej škole ako kuchárka neviem si predstaviť ako donútiť deti od 3-6 rokov nosiť ruska a držať si odstup nehladne na to že tie kuchyne nie sú vybavené dostatočne a mi ako kuchárky v tých ruskach to bude tiež veľmi zaujímavé!!!!

  4. Ja si myslim ze je zbytocne davat deti do skol na posledny mesiac,alebo jeho cast.Pridu velke horucavy a neviem si to predstavit ako budu fungovat v ruskach..Za beznych sk.rokov sa v juni prave z dovodu horucav vyucovanie skracovalo – a to deti boli bez rusok.Radsej teraz uz vydrzme sposobom online aby sa vyhlo zbytocnemu sireniu virusu a druhej vlne,neohrozujme deti aby v septembri mohli byt skoly otvorene a nemuseli sa opat zatvarat..

  5. Určite deti nechať doma aj malé nič neriskovať ja svoju malú dcérku určite do septembra nedám do skôlky a syn deviatak v pohode zvláda školu doma

  6. Kazdy clovek,kazda matka by sa urcite tesila ak by jej dieta mohlo ist do skolky alebo skoly a ona do prace.ja som tiez od marca doma nakolko mam skôlkarku ale nie je iste ze by som si dala dieta do skolky pokym su denne nakazeny.v skolke je aj 50 deti ktore su v jednej budove ako by sa tam dalo prihliadat na hygienu,hraju sa spolu a to by boli v rusku to tiez nerealne.deti do skolky len po tom ak uz ruska by sme nemuseli mat a nie to este 2 m vzdialenost. Takto riziko ich zdravia.

  7. Ja si myslím ze by sa to nemalo uponahlat a radšej ešte ich nechať doma. Mam dve deti a bojím sa o ne. Maju online výučbu a myslím ze to veľmi dobre funguje. Ďakujem

  8. Podla mojho nazoru sa to neustriehne lebo ucitelov je malo a udrazat ich na chodbach na wc je riziko a co budu ich kontrolovat a na wc ci si umyvaju ruky? Ci maju ruska? ! Preco sa to neudrzi doma do prazdnin tak ako to funguje doteraz . A v septembri sa uvidi co ako?…….
    V je

  9. Ja by som osobne privítala otváranie škôl, nakoľko som aj naďalej na očr, s 3čkou a 5kom.Prijem skoro žiadny. Nech majú deti podľa rozvrhu aspoň tak približne, chyba im učenie v škole! Škd budem využívať len ak by som mala nadčasy. Rozdelenie do skupin asi neni najlepši nápad, nakoľko keď tým myslíte že jeden deň ide druhý zas nie! Potom je týždeň ak iba 2dni?Potom tak isto nevieme pracovať. Deti si potrebujú budovať imunitu, potrebujú školu.

  10. V žiadnom prípade neotvárať MŠ, neviem si predstaviť ako budú také malé deti v rúškach, nedotýkať sa druhých detí, dodržiavať odstup, ako budú jesť, je úplne zbytočné takto riskovať ich zdravie a tým pádom aj zdravie rodičov, kvôli jednému mesiacu.

  11. Nechajte láskavo rozhodnúť aj učiteľa za seba samého… Mám 62 učím 44 rokov a vôbec nemám pocit, že ma niekto v mojom mene má chrániť bez môjho súhlasu či prosby o to.

  12. Chcem sa opytat mam dieta v predskolskom veku cize ma nastupit v septembri do skoly ,ale bojim sa ho dat do skolky nakolko je astmatik a alergik a este ine zdravotne problemy .dat ho a ryskovat alebo pockat ako toto sa bude riesit?a myslite ze male deti vydrzia cele dni v ruskach? dakujem

  13. Asi by sa malo ešte počkať alebo otvoriť iba materské školy. Aj keď mam dve deti na ZŠ. V prvom stupni. Asi by sme mali ešte vydržať doma.

  14. Veľmi zle,ja by som z otváraním škôl počkala,dcéra je druhačka na základnej škole a je astmatyčka neviem si predstaviť že by bola celý deň z rúškom na tvári.

  15. Ja si myslím že otvoriť školu je nepremysleny skutok,chranime deti? A ako ze pošleme ich do skoly aby sa nakazili ved vela deti chodi autobusom ako aj moje hocikde sa mozu nakazit, doteraz som hranila svoje 5 deti pred vírusom ucim sním každý boží deň úlohy ktoré žiadajú učitelia a som sama na piatich a teraz ich mam poslat do školy a potom mi ochoria. Ja si myslím ze maly by ist len septembri do školy. A taký istí nazor ma vela mamičiek.

  16. Uplne naopak… najhorsie je dosiahnut kontrolu pri malych detoch. Skor ti starsi tomu rozumeju a zvladli by to. Mam prvacku a neviem si predstavit aki bude v skole v rusku 5 a viac hodin. Co skolsky klub? Co jedalen??? Pre boha Nie! Budu mat lavice po samom???? Zle uplne naopak to robite. Mali ste zacat od vysokoskolakov- skusit. Pockat pustit stredoskolakov- skusit pockat. A potom tie male deturence ktore su velke riziko

  17. Ja s tým veľmi nesúhlasím, ten 1mesiac – jún, by som už počkala, prečo by mali byť vystavované deti 1.stupňa riziku ohrozovať svoje zdravie, keď ostatní by boli všetci ešte doma. Spravodlivé by bolo nastúpiť do školy všetkým naraz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *