Horúca správa! Očkovaní nedostanú žiadne výhody v opatreniach, zmení sa to v čiernych okresoch?

25. októbra 2021

Zaočkovaným Slovákom bola sľúbená sloboda. Podľa nových protipandemických opatrení to nie je úplne tak, voči čomu sa búria najmä v čiernych okresoch.

Konzílium odborníkov na svojom zasadnutí mimoriadne sklamalo zaočkovaných Slovákov. Podľa ich vyhlásení teraz nemôžu očkovaní očakávať výhody oproti ľuďom bez vakcíny. Možno sa to v čiernych okresoch zmení po Dušičkách, no nič sľubovať nemôžu. Až po sviatkoch sa totiž otvorí téma zmeny COVID automatu.

Elena Prokopová (odborníčka na pediatriu a členka konzília odborníkov) zopakovala, že je stále nutné dodržiavať aj desaťdňovú karanténu. „Domácnosť je s ním v karanténe, a to 5 plus 10 dní z toho dôvodu, že takéto dieťa v domácnosti môže spolubývajúcich nakaziť počas piatich dní. Čiže týchto ľudí nemôžeme testovať hneď na druhý deň,” hovorí Prokopová s tým, že výnimku majú zaočkovaní členovia.


Protipandemické opatrenia sa na sviatky sprísňovať nebudú. Jednotlivé okresy Slovenska sa budú naďalej riadiť podľa aktuálneho nastavenia COVID automatu. Ľudia by však nemali cestovať, a to v bordových a čiernych okresoch, ktorých je už 40.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*