Horúca správa: Štát má rozdať 600 tisíc Slovákom na účet zaujímavú sumu, pomoc pri zdražení má stáť 90 miliónov

22. septembra 2022

Trojciferná suma na účet, zníženie daní či bezúročné úvery. Strana Za ľudí predstavila svoju pomoc proti zdražovaniu a vysokým cenám energií.

V rámci boja proti drahým energiám chce rozdávať energetické šeky aj strana Za ľudí. Ako uviedol na štvrtkovej tlačovej besede ekonomický expert strany Tomáš Meravý, šeky v hodnote 150 eur by mali dostať ľudia pod hranicou chudoby. Týkalo by sa to zhruba 600-tisíc ľudí. Toto opatrenie by tak štát vyšlo na 90 miliónov eur.

„Navrhujeme tiež dočasné zníženie dane z pridanej hodnoty na elektrinu z 20 na 10 %. Náklady pre rozpočet by boli 250 miliónov eur. Za normálnych okolností by som nebol zástanca znižovaní daní, ale teraz je to výnimočné,“ povedal Meravý.

Strana Za ľudí chce vládu presvedčiť, aby tak ako počas pandémie koronavírusu poskytla podnikom preklenovací bezúročný úver. „Ďalej navrhujeme, aby dávky v hmotnej núdzi sa valorizovali nie o 7,5 %, ako je to navrhované, ale o 14 %. Odhadujeme rozpočtové dopady na 10 miliónov eur,“ dodal Meravý, ktorý by taktiež zdanil nadmerné zisky energetických podnikov. „Predovšetkým by sa to malo týkať Slovnaftu,“ konštatoval Meravý.


Daj vedieť svojím priateľom

19 komentárov na “Horúca správa: Štát má rozdať 600 tisíc Slovákom na účet zaujímavú sumu, pomoc pri zdražení má stáť 90 miliónov

 • Jarmila píše:

  Super napísané Mark ja s Tebov súhlasim. Každý sa ma v prvom rade postarať sám o seba a nie vždy čakať niečo od niekoho od štátu…staraj sa o mňa. Keď idú sviatky a sú zatvorené obchody co i len na deň obchody preplnené košíky tiež ako keby sme koňa zjedli a to je vo veľa veciach takto.Žiadne šetrenie a to nevravím ze teraz ved šetriť si človek má stále,aby mal nejakú rezervu. A to je jedno ktorá vláda tu je,lebo u nás sa ešte asi taká nenarodil žiaľ.

 • Miroslava píše:

  ja som tiež cigánka a pracujem aj manžel aj celá moja rodina a platime hypotéku aj školy a na živobytie máme málo ties niesom nadsena že niekto je doma naseru si dety a poberajú dávku vedsiu ako mi platy .Máme almužnu a musíme si dať rady ako prežiť .Tie sa ky majú zrušiť aby isly do práce a robili ako ostatný .

 • Daniel píše:

  keď sa bojíte ísť do štrajku tak trpte,a vláda nech si robí čo chce

 • Jozef píše:

  takže zas dostanú len flákači,,,,vtejto krajine sa ani neoplatí pracovať,taký čo drie zoberie hypotéku na dom kúpi si slušne auto a dre ako hlupák od rána do večera dostane hovno,a ten čo hovno robí príde šek,ešte invalidi si to zaslúžia aby som bol fér

 • Robert píše:

  aspoň je jasné kto je ich voličská základňa. zobuďte sa Slováci

 • Laura píše:

  nikdy nebude na Slovensku dobre, pretože nás berú ako podradní národ… niektorí ani Slováci nie sú, tobôž nie hrdí Slováci..

 • Marcela píše:

  Tak vam treba .To co ste si zvolily to mate.Vy haved Slovenska.Zataty Slovaci

 • Mark píše:

  Vyvrat moje slova EVA.! Tvoja reakcia na mna bola velmi primitivna !

 • Iza píše:

  Slovensko pomaha iba ciganom oni dobre ziju a taky co robi nema nic nema na nic narok aj terax dostavaju 150 eur tak oni budu zit a taky ma zomriet lebo vyplati su nic minimalka a co stoho .nic hamba celeho statu ako je spinavy stat s ciganmi

 • Miloš píše:

  Vláda by namiesto rozdávanie almužien, ktoré nič neriešia mala riešiť ceny energií a dodávky plynu.. Vykrikujú, že do mája máme plyn – pri nekureni a šetrení v školách a úradoch to nie je bohviečo, ale čo bude po máji? „tzv po mne potopa“?

 • Pinokio píše:

  Ja si myslím, že to je dobrý návrh zdaniť zisky Slovnaftu, ale treba taktiež zostatnit ihneď Slovalko a Motív vyprevadil zo Slovenska s to isté s bývalým VSZ, lebo to amikom dal pod cenu a oni mali prednostne odoberať ferozliatiny z Oravského podniku, ktory zavreli, ďalej zodtatnit aj ENELu EMO a poslať ich do horúcich pekiel, potom to bude omnoho na Slovensku lepšie, čo fokurvil Dzurinda !

 • Eva píše:

  Mark Ty si riadny primitiv.

 • Zelezny kon píše:

  nasi dedovia neelektrizovali a neplynofikovaly stat na to aby sme to pchali nemeckym nacistom ale pre nas pre slovensky narod

 • Vlado píše:

  Vyzera to tak, ze niekto ma zaujem aby Slovaci pokapali od hladu a biedy, je to smutne ,ze sa nevieme zobudit ,ani ked nam ide o zivot a buducnost nasich deti. Co myslite ako to dopadne,priklad ?sklop usi, ohni chrbat a rob

 • Mark píše:

  Aky sme mi Slovaci ludia nepoucitelny. Chovate sa ako cigani ! Dajte nam peniaze, peniaze a stale len peniaze. Zavistlivy na kazdu jednu vec. Sebecky lebo na mna nemysleli. Zamyslite sa nad sebou ! Ano platite dane a co ako ! Ziadne bonusy a prispevky by som nedaval. To robi s ludmi presne to co tu vidite a prispievate. Zavislaci na konzumnom sposobe zivota. Ste v pasci s ktorej sa neviete dostat. A co ani nechcete. Staci obcas sklonit hlavu a mysliet na svoju budúcnosť sam a nespoliehat sa na druhych a uz vobec nie na stat ! Ale vy ste len lenivy, hnily a rozmaznany dnesnou zivotnou urovnou. Chcete viac viac a VIAC. NENAZRANY SLOVENSKY LUD.

 • Helena píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  Je veľmi smutné, že sa myslí len na jednu skupinu ľudi,akoby ľudia čo odrobili celý život si nezaslúžili nič.A ktorí pracujú, tiež si nezaslúžia nič.Veľmi nespravodlivé,určia jednu hranicu a niektorí prekročia túto hranicu možno o 1 euro a už nič nedostanú.Keď sa rozdáva na ukrajincov tak sa hrajú na dobrodincov,aby boli na prvých miestach v pomoci ,ale Slováci ich nezaujímajú,na tých je najlepšie šetriť.Vraj nie sú peniaze, stačí zobrať tým,čo okradli štát o miliardy a hneď bude na všetko.
 • Jozef Slobodnik píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  ja len tolko aby boli dochodky jednotne podla odrobenych rokov ,a nie podla prijmu ktokolko zarabal,ved kazdy kto pracoval robil pre stat tak nech v starobe su jednotne prijmi pre kazdehonech aby bola spravodlivost .
 • Andrej píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  nie treba pomáhať ukrajincom ! ami čo sme Slováci ktorí žijeme z mesiaca do mesiaca prečo nemáme také vihodil a to nehovorím Keť išlo všetko hore treba sa zobudiť zo sna pozrite koľko máme bezdomovcov tím prečo nepomôžem ste riadna banda misliet iba na seba
 • Lubomíra píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  Keď pomôcť tak všetkým. Mladý čo platia úver chodia na 12 a zarobia 700 po platia a čo majú. Keby sme zarábali ako poslanci 5000 nech sa páči. Strach a hrôza čo sa robí v tomto štáte. Také zákony a dodatky čistý grc. To je sila a hamba celého Slovenska. Takúto bandu čo tam máme.
 • Andrea píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  A tí ktorí majú napríklad plný invalidny dôchodok 230€ mesačne ako majú z toho vyžiť sami,keď poplatia všetko?Už im nezostane ani na slanú vodu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*