Horúca správa! Vláda rokuje o uvoľnení opatrení, ako majú vyzerať počas Vianoc?

14. December 2021

Vláda dnes rokovala o mimoriadne dôležitom uvoľnení opatrení či zmene stratégie pri očkovaní na koronavírus.

Vláda dnes od 10:00 rokuje o podobe opatrení počas vianočných sviatkov. Tie sú momentálne zakázané a návšteva blízkych či rodiny nie je medzi výnimkami zo zákazu vychádzania. Všetko však má byť inak. Tieto opatrenia sa majú uvoľniť, Vianoce tak budeme môcť stráviť aj mimo domácnosti a s ľuďmi, s ktorými v jednej domácnosti bývame.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) v týchto dňoch odošle takmer 1,5 milióna pozývacích SMS správ na očkovanie treťou dávkou proti ochoreniu COVID-19. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

“SMS budú obsahovať PIN kód potrebný pri registrácii na stránke korona.gov.sk,” 
spresnila Sivá. NCZI v utorok spustilo registráciu na tretiu dávku očkovania proti ochoreniu COVID-19. Posilňujúcu dávku je možné podať kompletne zaočkovanej osobe vo veku od 18 rokov, najskôr o tri mesiace po aplikovaní poslednej dávky základnej dvojdávkovej očkovacej schémy.

“Registrovať sa môžu aj ľudia, ktorí okrem vakcinácie následne prekonali COVID-19, alebo im boli podané monoklonálne protilátky,” priblížila Sivá. Zaregistrovať sa môžu aj osoby, ktoré boli kompletne zaočkované jednodávkovou vakcínou, tie budú vakcinované už po dvoch mesiacoch.

Púť pochodne s olympijským ohňom pred ZOH 2022 obmedzili Číňania na tri dni

21.1.2022 (Webnoviny.sk) - Organizátori ZOH 2022 v čínskom Pekingu sa rozhodli výrazne zredukovať púť pocho...

Registrácia je možná na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna. PIN kód nutný na registráciu možno nájsť aj v e-mailoch alebo SMS správach, ktoré prišli po registrácii na prvú dávku, pripomenulo na sociálnej sieti ministerstvo zdravotníctva.

Zmeny v podávaní tretej dávky očkovania vyplynuli z pondelkovej (13. 12.) aktualizácie usmernenia k aplikácii dodatočnej tretej dávky mRNA vakcíny. Slovensko sa tak podľa rezortu zdravotníctva pripojilo k ostatným krajinám sveta, kde tento interval na základe relevantných vedeckých štúdií už skrátili.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*