Horúca správa! Východ Slovenska zavádza mimoriadne opatrenia kvôli šíreniu koronavírusu

19. septembra 2020

Na výrazný nárast počtu osôb v okrese Snina, u ktorých sa potvrdila prítomnosť nového koronavírusu, reaguje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Humennom sprísnením protiepidemických opatrení. Ako vyplýva z verejnej vyhlášky, ktorú hygienici zverejnili na svojej internetovej stránke, do platnosti vstupujú v sobotu 19. septembra, platiť budú do konca mesiaca.

V uvedenom období je v celom Sninskom okrese zakázané organizovať a usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej, alebo inej povahy nad 300 účastníkov v exteriéri a nad 150 v interiéri. Súčasne je na týchto podujatiach zakázané pripravovať a predávať občerstvenie s výnimkou poskytovania občerstvenia pre športovcov.

Zlá situácia je aj v okrese Michalovce, ktorý je tiež zaradený medzi červené, čiže aj tu platia mimoriadne opatrenia. Všetkým fyzickým osobám, fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám v okrese Michalovce sa zakazuje organizovať a usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej, či inej povahy nad 500 účastníkov v exteriéri a nad 250 účastníkov v interiéri v jednom okamihu a súčasne na verejných hromadných podujatiach sa zakazuje príprava a predaj občerstvenia (hotových pokrmov a/alebo nápojov) s výnimkou poskytovania občerstvenia pre športovcov.

  • všetkým fyzickým osobám, fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám sa zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy v čase od 23:00 do 06:00 nasledujúceho dňa. Výnimku z tohto zákazu majú svadby s celkovým počtom účastníkov do 150 osôb.
  • všetkým fyzickým osobám, fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám v okrese Michalovce sa odporúča obmedziť prevádzkové hodiny všetkých zariadení spoločného stravovania (reštaurácie, bary, diskotéky, herne, hostince, a pod.) do 23.00 hod. príslušného dňa s výnimkou svadieb.
  • verejní a neverejní poskytovatelia sociálnych služieb sú povinní zabezpečiť zákaz návštev v interiérových priestoroch pobytových zariadení sociálnej starostlivosti.
Kolíková podpísala návrhy na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcov zadržaných počas akcie Víchrica

29.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) podpísala návrhy na dočasné poza...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*