Horúca správa! Zasadla pandemická komisia, rokovala o prelomovom uvoľňovaní opatrení

6. apríla 2021

Na Slovensku sa uvoľnia opatrenia v takej forme, na akú sme len márne čakali takmer rok. Čo všetko bude otvorené a opäť povolené?

Pandemická komisia má za sebou jedno z najdôležitejších rokovaní. Posledné dni sa totiž dohadovala na tom, ako sa budú uvoľňovať opatrenia a ako sa zmení Covid automat. Situácia sa totiž na Slovensku z pohľadu epidemiologickej situácie zlepšila.

„Ak sa aktuálny trend udrží a pokles bude pokračovať, v polovici apríla by sa covid automat mohol prepnúť do bordovej fázy,“ uviedla pre Štandard Zuzana Eliášová, hovorkyňa rezortu zdravotníctva.

Podobne to vidí člen konzília odborníkov Vladimír Krčméry. Preočkovanosť populácie, zvýšené testovanie a reštrikčné opatrenia podľa neho povedú k zlepšeniu epidemickej situácie a postupnému uvoľneniu.

mBank prichádza s vylepšeným internet bankingom

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Prví klienti banky sa s ním začnú stretávať už od budúceho týždňa.Digitálna banka mBank prenáša prehľadnosť,...

„Prináša to svoje ovocie napriek januárovej epidémii zahraničnej mutácie a rozhodujúci pokles očakávam po nedeli Božieho milosrdenstva (11. apríla), respektíve v druhej polovici apríla,“ uviedol Štandardu.

„Naši odborníci rokujú o úpravách v covid automate, budeme komplexne informovať v priebehu tohto týždňa, rovnako tak aj o prípadnom uvoľňovaní opatrení,“ odpovedala Eliášová.Ak počet nakazených rapídne nepribudne, 19. apríla sa začne prvé veľké uvoľnenie proticovidových opatrení od leta 2020. Potvrdzuje to platný Covid automat. V bordovej fáze by sa mali otvoriť všetky obchody (obmedzenia počty ľudí), povolí sa cestovanie medzi okresmi, plavárne (pre obmedzený počet ľudí), hotely, školy pre maturantov a deviatakov, múzeá, galérie a povolia sa bohoslužby.

To však nie je všetko! Podľa analytikov by malo prísť k ešte výraznejšiemu uvoľneniu už 26. apríla, kedy sa dostaneme do tmavo ružového pásma. Tu sa otvoria konečne terasy reštaurácií či iných prevádzok, skončí sa zákaz vychádzania, otvoria sa kiná, divadlá, fitnescentrá či bohoslužby pre neobmedzený počet ľudí.
Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Zasadla pandemická komisia, rokovala o prelomovom uvoľňovaní opatrení

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*