Iniciatíva Za slušné Slovensko vyzvala Matoviča, aby nezneužíval výročie Novembra ’89

19. júla 2019

19.7.2019 (Webnoviny.sk) – Iniciatíva Za slušné Slovensko vyzvala Igora Matoviča, aby prestal zneužívať výročie novembra 1989. Iniciatíva tak reaguje na to, že si nemohli rezervovať Námestie SNP v Bratislave ani na jeden z dní revolúcie.

Hovoria o arogancii

„Igor Matovič bezohľadne zabral všetky termíny. O to väčšia arogancia je, že odmieta námestia prenechať aj priamo organizátorom a hlavným osobnostiam Nežnej revolúcie a to len preto, aby túto udalosť využil na svoju politickú kampaň a vyťažil z nej politické body,“ uviedla v stanovisku iniciatíva s tým, že vyzvala šéfa hnutia OĽaNO, aby prenechal námestia občianskej spoločnosti a prestal „bezohľadne zneužívať tak silný symbol na vlastnú kampaň. November ’89 nepatrí iba vám, ale všetkým.“

Agentúru SITA o tom informovali Karolína Farská a Eva Lavríková z iniciatívy Za slušné Slovensko.

„Mrzí nás, že iniciatíva Za slušné Slovensko si namiesto dialógu vybrala monológ a klamstvami sa našu prácu pre občanov Slovenska snaží zdiskreditovať,“ reagovalo hnutie OĽaNO. Podľa hnutia sa iniciatíva prezentuje útočným statusom plným klamstiev, namiesto toho, aby si včas rezervovala Námestie SNP, respektíve zdvihla telefón či poslala e-mail a dohodla sa s hnutím na organizácii spomienky na November 89´.

Chárov Boston sa stal po tretí raz víťazom základnej časti NHL, o Stanley Cup zabojuje aj Tatarov Montreal

27.5.2020 (Webnoviny.sk) - Národná hokejová liga bude v sezóne 2019/2020 pokračovať už iba v play-off so špeciálnym formáto...

Hnutie nikto nekontaktoval

Hnutie doposiaľ nekontaktovala iniciatíva Za slušné Slovensko, ani žiadna organizácia, ani osobnosť Novembra 89´ s požiadavkou o prepustenie Námestia SNP.

„V našom stanovisku sme uviedli, že Námestie SNP patrí všetkým občanom Slovenskej republiky, preto tak, ako aj po minulé roky, budeme radi, ak sa k organizácii podujatí pri príležitosti významného výročia pridajú aj iné politické či nepolitické organizácie. Toto stanovisko stále platí,“ informovalo hnutie OĽaNO a pripomenulo, že minulý rok prepustili Námestie SNP práve iniciatíve Za slušné Slovensko, a to hneď dvakrát.

Agentúre SITA poskytol stanovisko hnutia hovorca hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Matúš Bystriansky.

Viac k témam: 17. november, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Iniciatíva Za slušné Slovensko vyzvala Matoviča, aby nezneužíval výročie Novembra ’89 © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*