Inšpektori OSN pricestovali do Saudskej Arábie, budú vyšetrovať útoky na ropné zariadenia

19. septembra 2019

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Panel expertov Organizácie Spojených národov (OSN) na posúdenie situácie v Jemene dorazil do Saudskej Arábie, kde začne vyšetrovať nedávne útoky na dve ropné zariadenia.

Hovorca OSN novinárom potvrdil prílet skupiny vo štvrtok s tým, že inšpektori „odštartovali svoju misiu na základe pozvania saudskoarabských úradov„.

Hovorca irackého ministerstva zahraničných vecí uviedol, že Irak sa nepripojí ku koalícii vedenej Spojenými štátmi na ochranu vodných ciest na Blízkom východe. Dodal, že za bezpečnosť v oblasti sú zodpovedné krajiny, ktoré sa v nej nachádzajú.

USA obviňujú z útokov v Saudskej Arábii Irán, hoci sa k prípadom prihlásili jemenskí povstalci húsíovia. Irak, ktorý je spojencom USA aj Iránu, sa snaží zachovať si neutrálne postavenie.

Moratórium na publikovanie výsledkov predvolebných prieskumov by sa mohlo predĺžiť na 50 dní

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Moratórium na publikovanie výsledkov prieskumov verejnej mienky by sa mohlo predĺžiť na 50 dní pred voľbami. Pozmeňovací návrh k novele zákona...

Viac k témam: Irak, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Inšpektori OSN pricestovali do Saudskej Arábie, budú vyšetrovať útoky na ropné zariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*