Expremiér Cameron priznal, že pred referendom o škótskej nezávislosti požiadal o pomoc kráľovnú

19. septembra 2019

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý britský premiér David Cameron priznal, že požiadal kráľovnú Alžbetu II. o pomoc v súvislosti s možnosťou, že by Škótsko mohlo v referende v roku 2014 hlasovať za nezávislosť. Pre britskú BBC uviedol, že pre „narastajúcu paniku„, že by mohol prehrať, požiadal krátko pred hlasovaním o pomoc kráľovských úradníkov.

To, o čom sa hovorilo, podľa neho nebolo „nič, čo by bolo akýmkoľvek spôsobom nevhodné„. Kráľovná, ktorá musí byť politicky prísne neutrálna, však neskôr vyzvala ľudí, aby „veľmi starostlivo premýšľali o budúcnosti„.

Hlavné body kampane

Poznámky, ktoré vyslovila pred svojimi priaznivcami pred kostolom na panstve Balmoral, boli jednými z hlavných bodov kampane pred referendom.

Slová kráľovnej boli „veľmi striedme, ale mierne to pomohlo k odlišnému vnímaniu vecí„, povedal Cameron v rámci dvojdielneho dokumentu BBC, v ktorom sa zamýšľa nad svojím vzostupom k moci a šiestimi rokmi v úrade premiéra na Downing Street.

Vlak narazil do medzimestského autobusu, hlásia zranených aj mŕtvych

28.2.2020 (Webnoviny.sk) - V južnom Pakistane v piatok na železničnom priecestí narazil vlak do medzime...

Škótsko nezávislosť odmietlo

Škótsko napokon nezávislosť odmietlo pomerom hlasov 55,3 percenta proti a 44,7 percenta za. Cameron bol z tohto výsledku podľa vlastných slov „blažene šťastný„.

Prvý minister Škótska Alex Salmond, ktorý po výsledku referenda rezignoval na svoju funkciu, vo svojom vyhlásení povedal, že Cameronove kroky nielenže boli nevhodné, ale ukázali aj to, akí boli zástancovia odmietnutia škótskej nezávislosti počas poslednej fázy kampane zúfalí.

Viac k témam: nezávislosť, referendum
Zdroj: Webnoviny.sk – Expremiér Cameron priznal, že pred referendom o škótskej nezávislosti požiadal o pomoc kráľovnú © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*