Irán nechce vojnu proti žiadnemu národu, ale v boji proti Spojeným štátom podľa Rúháního zvíťazí

18. júna 2019

TEHERÁN 18. júna (WebNoviny.sk) – Irán nechce viesť vojnu proti žiadnemu národu, tvrdí jeho prezident Hasan Rúhání. Zároveň však zdôraznil, že jeho krajina odolá stupňujúcemu sa tlaku zo strany Spojených štátov a zvíťazí.

Celý iránsky národ je jednotný v konfrontácii“ amerického nátlaku, povedal prezident. Dodal, že „koniec tohto boja uvidí víťazstvo iránskeho národa„.

Rúháního vyjadrenie prišlo v čase zvyšujúceho sa napätia medzi Teheránom a Washingtonom. Irán v pondelok oznámil, že prestane dodržiavať jadrovú dohodu so svetovými mocnosťami z roku 2015, zatiaľ čo administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa informovala, že pošle na Blízky východ 1 000 dodatočných vojakov.

Eskalácii napätia nepomohli ani minulotýždňové útoky na dva tankery blízko Hormuzského prielivu, z ktorých USA vinia Irán. Teherán účasť na útokoch popiera.

Summit G7 bude v Trumpovom golfovom klube, účasť Putina je otázna

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Najbližší summit lídrov skupiny G7 sa uskutoční v jednom z golfových klubov prezidenta Donalda Trumpa na Floride. Oznámil to Biely dom. Person...

Viac k témam: Spojené štáty americké, tanker
Zdroj: Webnoviny.sk – Irán nechce vojnu proti žiadnemu národu, ale v boji proti Spojeným štátom podľa Rúháního zvíťazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*