Iránsky prezident Rúhání chce počas napätých vzťahov s USA bližšie spolupracovať s Ruskom

14. júna 2019

DUBAJ 14. júna (WebNoviny.sk) – Iránsky prezident Hasan Rúhání vyzval v súvislosti s aktuálnym napätím v regióne na bližšiu spoluprácu medzi Teheránom a Moskvou.

Vyjadril sa tak v piatok počas stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v rámci summitu regionálneho bezpečnostného zoskupenia v Kirgizsku, ktoré zahŕňa okrem iných štátov aj Rusko, Čínu či Indiu.

Rúhání povedal, že „situácia v regióne si vyžaduje silnejšiu interakciu medzi našimi krajinami“. Ako dodal, pre „vonkajší tlak a zahraničné sankcie“ je takáto spolupráca „ešte akútnejšia“.

Putin rovnako ocenil ekonomické a bezpečnostné vzťahy medzi Ruskom a Iránom, pričom poukázal aj na vojenskú spoluprácu oboch krajín v Sýrii.

Cisár Naruhito vyjadril hlbokú ľútosť nad rolou, ktorú Japonsko zohralo počas 2. svetovej vojny

15.8.2019 (Webnoviny.sk) - Japonský cisár Naruhito vyjadril "hlbokú ľútosť" nad rolou, ktorú Japonsko zohralo počas druhej svetovej vojny. Stalo sa tak počas kaž...

Najnovšie napätie sa týka útoku na dva ropné tankery v Ománskom zálive, z ktorého Spojené štáty vo štvrtok obvinili Irán. Teherán tieto obvinenia odmieta.

Viac k témam: Irán
Zdroj: Webnoviny.sk – Iránsky prezident Rúhání chce počas napätých vzťahov s USA bližšie spolupracovať s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*