Japonský miliardár letí do vesmíru. S ruským kozmonautom si zahrá bedminton

8. December 2021

8.12.2021 – Z kozmodromu Bajkonur v Kazachstane v stredu odštartovala raketa s loďami Sojuz MS-20. V tej letí na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) ruský kozmonaut Alexandr Misurkin a dvaja japonskí turisti – miliardár Jusaku Maezawa a jeho spolupracovník Jozo Hirano. Let by mal trvať 12 dní. Vesmírna loď už bola navedená na obežnú dráhu, uviedla agentúra TASS.

Pristánie na ISS, naplánované na 14:41 nášho času, bude možné sledovať v priamom prenose na webe vesmírnych agentúr Roskosmos a NASA.

Misurkin letí do vesmíru potretí krát. Pri dvoch doterajších pobytoch na obežnej dráhe v roku 2013 a potom medzi rokmi 2017 a 2018 strávil na ISS 334 dní. Počas nich absolvoval štyri pracovné zmeny v otvorenom vesmíre. Tentokrát letí nielen ako veliteľ lodi, ale aj vo funkcii prvého spravodaja ruskej agentúry TASS na Medzinárodnej vesmírnej stanici.

Pre Maezawu je dvanásťdenná cesta na ISS akousi prípravou na ešte zaujímavejšiu misiu. Výstredný miliardár si už totiž zarezervoval miesto pre let okolo Měsíce v lodi Starship, ktorú pripravuje americká spoločnosť SpaceX pre lety do hlbokého vesmíru, a to vrátane výprav ľudí na Mars. Maezawův let okolo Mesíaca by sa podľa doterajších plánov mal uskutočniť v roku 2023.

Devínska Nová ves pokračuje v rekonštrukcii klubu dôchodcov aj školskej jedálne

22.1.2022 (Webnoviny.sk) - Bratislavská Devínska Nová Ves pokračuje v rekonštrukcii klubu dôchodcov aj školskej jedálne. Na sociálnej sieti ...

Japoncov na ISS čaká niekoľko experimentov. Na predletovej tlačovej konferencii vyšlo najavo, že si pobyt na stanici hodlajú vyskúšať mimo iných hraníc aj bedminton.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*