Kampaň pred voľbami do EP bola podľa Hojsíka poznačená atentátom na Fica. Zároveň sa rozhodovalo o tom, či zostane Slovensko proeurópske (video)

10. júna 2024

10.6.2024 (SITA.sk) – Kampaň pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) bola podľa znovuzvoleného europoslanca Martina Hojsíka (Progresívne Slovensko) poznačená atentátom na premiéra Roberta Fica.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Tento čin označil za hrozný a odsúdeniahodný. Dodal, že okrem iného bola kampaň svojím spôsobom aj o tom, kam bude smerovať Slovensko.

Akým výzvam bude čeliť EÚ?

„Čo je pre mňa veľmi smutné a rád by som debatoval o hlbších európskych témach. Ale v súčasnej situácii bola kampaň naozaj do veľkej miery o tom, či Slovensko ostane proeurópske, alebo sa takpovediac otočí na východ a bude ho to ťahať von z Európy, smerom k Putinovi,“ vyjadril sa opätovne zvolený europoslanec pre agentúru SITA.

Pokiaľ ide o výzvy, ktorým bude EÚ čeliť počas najbližších piatich rokov, Hojsík spomenul pojem odolnosti, a to ako odolnosti bezpečnostnej, tak aj odolnosti voči klimatickým zmenám, ale tiež odolnosti napríklad voči strate strategických surovín.

„Na druhej strane je tu konkurencieschopnosť,“ dodal s tým, že konkurencieschopnosť je o tom, ako dokážeme naložiť s príležitosťou, ktorú pre oblasť biznisu predstavuje Green Deal.

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

Riešenie environmentálnych problémov

Riešenie klimatickej krízy a environmentálnych problémov podľa neho možno vnímať ako príležitosť. Podotkol, že diskutoval s nejednou firmou, ktorá to takto vníma.

„Keď to nevyužijeme, začneme ekonomicky zaostávať,“ myslí si Hojsík.

Viac k témam: Klimatická kríza, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Kampaň pred voľbami do EP bola podľa Hojsíka poznačená atentátom na Fica. Zároveň sa rozhodovalo o tom, či zostane Slovensko proeurópske (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*