Kapitálové výdavky Ministerstva obrany pôjdu na obstaranie obrnených vozidiel

30. novembra 2022

30.11.2022 (Webnoviny.sk) – Účel použitia kapitálových výdavkov v kapitole Ministerstva obrany SR z rokov 2018 až 2021 vo výške takmer 22,9 mil. eur sa mení.

Obrnené vozidlá

Cieľom je zabezpečenie časti finančných prostriedkov k vytvoreniu základného balíka kapitálových výdavkov k umožneniu uzavretia zmluvy s víťazom tendra pre obstaranie pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel. Zvyšná časť potrebnej platby bude zabezpečená z kapitálových výdavkov alokovaných na iných projektoch ministerstva. Rozhodla o tom vláda SR na dnešnom rokovaní.

Povodný plán bol iný

Pôvodne mali byť financie použité v podprogramoch programu Rozvoja obrany, a to rozvoj výzbroje, techniky a materiálu, ako aj rozvoj komunikačných a informačných systémov. V rámci programu Obrana mali ísť výdavky na správu nehnuteľného majetku, velenie a zaručovanie obrany.

Návrhu štátneho rozpočtu hrozí, že neprejde. Koalícia má málo hlasov a opozícia neprestáva s kritikou

Dôvodom pre zmenu použitia týchto výdavkov je skutočnosť, že finančné prostriedky nie je možné z časového hľadiska použiť na pôvodný účel v dôsledku prebiehajúcich prípravných procesov alebo súvisiacich skutočností uvedených v Analýze vplyvov na rozpočet verejnej správy.

Viac k témam: Kapitálové výdavky, Rozvoj obrany
Zdroj: Webnoviny.sk – Kapitálové výdavky Ministerstva obrany pôjdu na obstaranie obrnených vozidiel © SITA Všetky práva vyhradené.

#spravodajstvo #aktualizovanespravodajstvo #spravy #armada #obrana

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*