Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v Tokiu

21. júla 2021

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Austrálsky reprezentant v skoku na koni Jamie Kermond sa nebude môcť zúčastniť na jazdeckých súťažiach na olympijských hrách v Tokiu. Dôvodom nie je pozitívny test na koronavírus, ale kokaín.

Mal to byť jeho olympijský debut

Tridsaťšesťročný Kermond sa o výsledku A-vzorky dozvedel ešte pred odletom do Tokia, domáca jazdecká federácia mu predbežne pozastavila súťažnú činnosť.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 

Pôvodne mal byť jedným z troch austrálskych parkúrových jazdcov v deväťčlennej nominácii austrálskej reprezentácie v jazdectve pre OH 2020. Mal to byť jeho olympijský debut.

Môže požiadať o analýzu B-vzorky

Pozitívny test mal počas mimosúťažnej kontroly 26. júla a môže požiadať o analýzu B-vzorky. Športovec však priznal, že drogu zrejme užil na večierku a je si vedomý svojej chyby.

Poslanci rozhodnú o výhodách pre zaočkovaných aj kolúznej väzbe (naživo)

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci zasadnú do lavíc aj počas letných prázdnin. V rámci 35. schôdze na nich čaká približne desiatka bodov. Medzi nimi aj novela zákona o o...

„Kermond sa nesmie zúčastniť na pretekoch, ktoré podliehajú jurisdikcii Svetovej antidopingovej agentúry vrátane olympijských hier,“ píše sa vo vyhlásení Austrálskej jazdeckej federácie. „Som zdrvený a veľmi ľutujem, čo sa stalo. Prijímam plnú zodpovednosť. Najviac mi je ľúto, že som sklamal veľa ľudí, ktorí mi verili,“ uviedol Kermond.

Šéf austrálskej olympijskej misie v Tokiu Ian Chesterman oznámil, že namiesto Kermonda sa v jazdeckom tíme Austrálie neobjaví žiadny náhradník.

Viac k témam: kokaín, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*