Klimatické protesty prenikli do Brazílie, študenti kritizovali politiku prezidenta Bolsonara

24. mája 2019

RIO DE JANEIRO 24. mája (WebNoviny.sk) – Pravidelné protesty proti nečinnosti vlád v otázke boja proti klimatickým zmenám, ktoré ešte minulý rok naštartovala šestnásťročná švédska študentka Greta Thunberg a postupne sa rozšírili do mnohých najmä európskych krajín, už prenikli aj do Brazílie.

Fiktívny list z budúcnosti

Brazílski študenti v piatok protestovali v pätnástich brazílskych mestách proti politike prezidenta Jaira Bolsonara v oblasti životného prostredia.

Študenti na námestiach čítali aj fiktívny list z budúcnosti, v ktorom sa budúce generácie sťažujú, ako sme im doničili planétu.

Bolsonaro často sám o sebe hovorí ako o nepriateľovi mimovládnych organizácií bojujúcich za životné prostredie.

Minister Gál sa stretne so sudcom Lindtnerom, ktorý si mal písať s Marianom K.

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Minister spravodlivosti Gábor Gál sa v pondelok 21. októbra osobne stretne s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom v súvi...

V prospech ťažobného priemyslu

Brazílsky prezident ešte pred nástupom do úradu v januári tohto roku avizoval, že pri ťažbe v brazílskom dažďovom pralese bude na rozdiel od doterajších vlád uprednostňovať záujmy ťažobného priemyslu.

„Nebudem tolerovať agendu zahraničných ekologických organizácií,“ vyhlásil. Práve nekontrolované rúbanie pralesov významnou mierou prispieva ku globálnemu otepľovaniu, ktoré však Bolsonaro odmieta uznať za problém.

Minister životného prostredia v Bolsonarovej vláde Ricardo de Aquino Salles nedávno označil otázku klimatických zmien za „druhoradú záležitosť“. Jeho minister zahraničných vecí Ernesto Araújo zas tvrdí, že globálne otepľovanie neexistuje a reči o ňom sú len „marxistickým spiknutím“.

Viac k témam: klimatické zmeny, protest, študenti, životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – Klimatické protesty prenikli do Brazílie, študenti kritizovali politiku prezidenta Bolsonara © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*