Klus si nemyslí, že je čas na uzatváranie hraníc, ale kontroly sa zrejme zintenzívnia

28. októbra 2020

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Martin Klus (SaS) si nemyslí, že teraz je čas na uzatváranie hraníc. V tejto chvíli je fakt ten, že v niektorých susedných krajinách je situácia lepšia ako na Slovensku.

Alternatívou je aj testovanie

Štátny tajomník to uviedol po stretnutí expertnej skupiny, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia z rezortu vnútra, dopravy, školstva, diplomacie a úradu hlavného hygienika.

Ako Klus ďalej priblížil, kontroly na hraniciach sa robia priebežne, akurát že tá „priebežnosť“ sa pravdepodobne zintenzívni a testovanie na hraniciach je podľa neho jednou z alternatív.

Štátny tajomník v tejto súvislosti dodal, že napríklad česká hranica bude oveľa viac monitorovaná.

Zlaté Moravce vo Fortuna lige remizovali doma s Michalovcami, Žilina vyhrala štvrtýkrát v rade

28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Z troch sobotňajších popoludňajších duelov futbalovej Fortuna ligy 2020/2021 doma naplno nebodovali iba Zlaté Moravce. FC ViOn na vlastnom ihr...

Navrhli konkrétne riešenia

„Úrad hraničnej a cudzineckej polície to dnes sám navrhol a my sa s tým stotožňujeme, že pravdepodobne vzhľadom na zlú situáciu je to jedna z tých hraníc, ktorá znesie trochu sprísnený režim,“ spresnil.

Expertná skupina navrhla konkrétne riešenia a čaká na vyjadrenie premiéra a predsedu Ústredného krízového štábu. Návrhy odošlú ešte v stredu a Klus predpokladá, že už vo štvrtok by mohol byť prvý parciálny výsledok.

Viac k témam: hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Klus si nemyslí, že je čas na uzatváranie hraníc, ale kontroly sa zrejme zintenzívnia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*