Fico: Pri celoplošnom testovaní sa môže nakaziť viac ľudí, ako keby ostali doma

28. októbra 2020

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Pri celoplošnom testovaní sa môže nakaziť viac ľudí, ako keby ostali doma. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti to uviedol predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Testovanie je podľa neho čisto politickým rozhodnutím a nemá žiadne odborné odôvodnenie.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Expremiér vo videu kritizuje aj antigénové testy, ktoré sú podľa neho veľmi nepresné a s negatívnym výsledkom tak môže test absolvovať aj osoba, ktorá je reálne pozitívna.

Fico sa tak pridal na stranu Slovenskej lekárskej komory, ktorá vykonávanie plošného testovania na dnešnej tlačovej konferencii skritizovala. Vládu zároveň vyzvala, aby vykonanie plošného testovania dôkladne zvážila.

Vo viacerých mestách Francúzska sa protestuje proti kontroverznému zákonu o bezpečnosti

28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Kritici plánovaného francúzskeho zákona o bezpečnosti, ktorý by obmedzil zdieľanie zvukových, obrazových alebo iných záznamov zo zásahov polic...

Podľa strany je celoplošné testovanie sprevádzané neistotou a právnymi otáznikmi a je zavŕšené nezákonným biznisom, za čo musí vláda premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) niesť politickú zodpovednosť.

Viac k témam: Celoplošné testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico: Pri celoplošnom testovaní sa môže nakaziť viac ľudí, ako keby ostali doma © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*