Koalícia kradla pri nákupe antigénových testov, Fico chce vidieť účtovníctvo trnavskej firmy (video)

14. júla 2021

14.7.2021 (Webnoviny.sk) – Minuloročný nákup antigénových testov od trnavskej spoločnosti Eurolab Lambda bol podľa predsedu Smeru – SD Roberta Fica v rozpore so zákonom.

Spoločnosť podľa neho nedala najlepšiu cenu, okrem toho mala byť vylúčená, pretože mala nedoplatky v Sociálnej poisťovni, ktoré uhradila, až keď sa na to prišlo.

Vďaka testom sa im vyšvihol zisk

Fico to povedal v Trnave pred sídlom akciovej spoločnosti Eurolab Lambda, ktorá dodala vlani Správe štátnych hmotných rezerv a ministerstvu hospodárstva spolu 13,1 milióna kusov antigénových testov.

Viac o téme: Koronavírus

Fico pripomenul, že firma Eurolab Lambda sa vďaka antigénovým testom vyšvihla zo zisku približne 31-tisíc eur v roku 2019 k vlaňajšiemu zisku 3,7 milióna eur.

Lipšic sa obáva aj svojho zadržania. Máme proti sebe veľkú presilu s neobmedzenými zdrojmi, tvrdí

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic sa obáva, že mnohé z toho, čo sa v poslednýc...

Za nákupom vidí Matoviča

Za nákupom testov od tejto spoločnosti vidí vtedajšieho premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý sa podľa neho pozná s predsedom predstavenstva spoločnosti Eurolab Lambda Petrom Krajčovičom.

Ten je menšinovým akcionárom v súkromnej škole Besst, do ktorej chodia Matovičove dcéry. Šéf Smeru-SD našiel spojenie aj so stranou Sloboda a solidarita, pretože jeden z jej zakladateľov Ivan Juráš bol predsedom predstavenstva Eurolab Lambda v minulosti.

Rozpor zistil aj ÚVO

„Vládna koalícia kradne na tých najcitlivejších veciach, kradli aj na nákupe antigénových testov, ktoré sa používali v boji proti pandémii,“ skonštatoval Fico.

Rozpor so zákonom v prípade niektorých nákupov antigénových testov Správou štátnych hmotných rezerv konštatoval aj Úrad pre verejné obstarávanie. Správa rezerv sa však odvolala a tak rozhodnutie nie je zatiaľ právoplatné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: antigénové testy, COVID-19, koalícia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Koalícia kradla pri nákupe antigénových testov, Fico chce vidieť účtovníctvo trnavskej firmy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Koalícia kradla pri nákupe antigénových testov, Fico chce vidieť účtovníctvo trnavskej firmy (video)

  • Milan píše:

    Kradnúť je na Slovensku národným športom. Či už je to Fico, Kaliňák, Matovič, alebo hocikto iný, každý hrabe najprv ku sebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*