Konečná dohoda! Slováci ostávajú nadlho zatvorení doma, príde však aj k výrazným uvoľneniam, lockdown pokračuje

7. decembra 2021

Koalícia sa definitívne dohodla na predĺžení lockdownu a potrebe nechať ľudí zatvorených doma. Prichádza však k veľkým uvoľneniam opatrení pre zaočkovaných.

Vláda sa dohodla na predĺžení lockdownu, zákazu vychádzania a aj núdzového stavu. Veľké výhody však čakajú zaočkovaných. Ľudia bez vakcíny majú smolu.

V utorok prešli opatrenia mimoriadnými zmenami. Všetky obchody sa totiž otvoria už po uplynutí „prvého kola“ lockdownu. Od štvrtka 10.12. budú môcť teda zaočkovaní a po prekonaní nakúpiť úplne všade. Dôchodcovia nad 60 rokov dostanú namiesto 500-eurových poukazov 300-eur v hotovosti.

Dôležité je, že sa definitívne zatvárajú školy. Druhý stupeň a stredné školy prechádzajú na dištančnú formu štúdia.

Od 25.12. sa majú otvoriť konečne aj hotely či iné ubytovacie zariadenia. Fungovať opätovne začnú aj fitnesscentrá a lyžiarske strediská. Od tohto dňa sa otvoria aj všetky služby pre zaočkovaných a ľudí po prekonaní. To platí aj pre ubytovacie zariadenia.

Pre nezaočkovaných platí naďalej tvrdý lockdown a prísny zákaz vychádzania. Z domu teda nemôžu vychádzať okrem malého množstva výnimiek, ako napríklad nakúpenie potravín.

Všetky opatrenia, ktoré sa budú v budúcnosti uvoľňovať, sa budú týkať len zaočkovaných ľudí a tých po prekonaní koronavírusu. Aktuálne zmenene´ opatrenia budú platiť do 9,1,2022.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*