Konzervatívci a labouristi nedokážu nájsť kompromis o brexite, rokovania sa skončia bez dohody

17. mája 2019

LONDÝN 17. mája (WebNoviny.sk) – Rokovania medzi britskými konzervatívcami a labouristami, ktorých cieľom je nájsť kompromis v otázke brexitu, sa skončia bez dohody. Informuje o tom britská stanica BBC.

Rokovacie tímy oboch strán sa snažili šesť týždňov nájsť spoločnú reč a preklenúť patovú situáciu v tejto záležitosti. Britskí poslanci už tri razy odmietli dohodu o brexite, ktorú Mayová vyrokovala s Európskou úniou minulý rok. Veľká Británia má brexit vo svojich rukách do 31. októbra.

Premiérka Theresa Mayová vo štvrtok sľúbila stanoviť časový plán pre svoj odchod z Downing Street po najbližšom hlasovaní o brexitovej dohode, ktoré sa uskutoční v júni.

O jej miesto ako šéfky konzervatívcov sa chce v straníckych voľbách uchádzať aj bývalý minister zahraničia Boris Johnson. Mayová čelí zvýšenému tlaku, aby sa vzdala funkcie, práve z dôvodu chaosu, ktorý sprevádza plánované vystúpenie krajiny z európskeho bloku.

Iniciatíva Za otvorenú justíciu si pripomenula 10. výročie od vydania vyhlásenia Päť viet

18.8.2019 (Webnoviny.sk) - Iniciatíva Za otvorenú justíciu (ZOJ) si pripomenula desať rokov od vydania vyhlásenia známeho ako Päť viet, zároveň sa pokúša odpovedať na otá...

Viac k témam: Brexit, Konzervatívna strana, Labouristická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Konzervatívci a labouristi nedokážu nájsť kompromis o brexite, rokovania sa skončia bez dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*