Kosovo si volí nový parlament, žiadna strana nie je výrazným favoritom

6. októbra 2019

6.10.2019 (Webnoviny.sk) – V Kosove sa v nedeľu začali parlamentné voľby. Svoj hlas v nich môže odovzdať 1,9 milióna oprávnených voličov, ktorí si zvolia 120 poslancov. Predpokladá sa, že ani jedna strana vo voľbách nezíska jasnú väčšinu.

Voľby sa konajú v čase, keď tamojší lídri čelia výzvam na obnovenie dialógu so Srbskom o normalizácii vzájomných vzťahov, a nasledujú po tom, čo v júli rezignoval premiér Ramush Haradinaj.

Stalo sa tak po tom, čo dostal predvolanie od haagskeho tribunálu, ktorý vyšetruje zločiny proti etnickým Srbom počas a po vojne v Kosove v rokoch 1998 – 1999.

Kosovo sa osamostatnilo od Srbska v roku 2008 po vojne, ktorú rozpútala srbská násilná kampaň proti kosovským Albáncom a ukončili až nálety pod velením NATO. Ako nezávislý štát ho uznáva viac ako sto krajín. Belehrad jeho nezávislosť doteraz odmieta uznať a vzájomné vzťahy ostávajú napäté.

Jaromír Jágr zabral v správnu chvíľu, Kladno je stále v hre o udržanie sa medzi českou elitou

28.2.2020 (Webnoviny.sk) - Hokejisti Kladna v závere základnej časti bojujú o udržanie sa v českej najvyššej súťaži. Tri...

Viac k témam: parlamentne voľby v Kosove
Zdroj: Webnoviny.sk – Kosovo si volí nový parlament, žiadna strana nie je výrazným favoritom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*