Len v pár obciach Nitrianskeho kraja nezvíťazil niekto z tria Čaputová, Šefčovič alebo Bugár

18. marca 2019

NITRA 18. marca (WebNoviny.sk) – Prvé kolo prezidentských volieb v Nitrianskom kraji vyhrala Zuzana Čaputová, ktorá získala hlasy 39,41 % voličov.

Druhý v poradí skončil s odstupom Maroš Šefčovič, ktorému prejavilo priazeň 19,08 % oprávnených voličov. Nasledovali Štefan Harabin (13,18 %), Marian Kotleba (9,73 %), Béla Bugár (7,23 %), František Mikloško (4,03 %) a ďalší kandidáti. Volebná účasť v kraji dosiahla 43,62 %.

Mestá na juhu volili najmä Čaputovú

Čaputová dominovala vo väčšine obcí kraja. Zvíťazila vo všetkých okresných mestách, vrátane miest na juhu Slovenska.

V Komárne získala 52,34 % hlasov, druhý bol Béla Bugár s výrazným odstupom 14,70 %. Aj Nové Zámky volili Čaputovú, ktorá tu získala hlasy 49,89 % voličov, druhý bol Maroš Šefčovič (14,17 %) a Béla Bugár skončil piaty so ziskom 7,02 % hlasov po Harabinovi a Kotlebovi.

Rovnaké poradie kandidátov bolo aj v Leviciach, kde tiež zvíťazila Čaputová. Béla Bugár dominoval vo viacerých obciach juhu Nitrianskeho kraja, no všetky južné mestá ako Štúrovo, Hurbanovo, Kolárovo, Želiezovce a Šahy volili za prezidentku najmä Čaputovú.

V Svätoplukove vyhral Kotleba

Kandidátke Zuzane Čaputovej bol verný aj okres Šaľa, vyhrala tu vo všetkých obciach aj v okresnom meste. Maroš Šefčovič zvíťazil vo viacerých obciach okresov Topoľčany, Zlaté Moravce a Nové Zámky, sporadicky aj v niektorých obciach iných okresov kraja.

Len v pár obciach Nitrianskeho kraja nezvíťazil niekto z trojice Čaputová, Šefčovič alebo Bugár. V Svätoplukove neďaleko Nitry skončil s tesným náskokom na prvom mieste Marian Kotleba, ktorého volilo 23, 5% voličov, druhý bol Maroš Šefčovič s 23,12 % a tretia Zuzana Čaputová s 22,56 %.

Kotleba tesne zvíťazil aj v malej obci Lužany v okrese Topoľčany. Obyvatelia Práznoviec v okrese Topoľčany volili najmä Štefana Harabina, ktorý tu získal 32,97 % hlasov voličov. Harabin dominoval aj v Mudroňove v okrese Komárno a v obciach Hontianske Trsťany a Jabloňovce v okrese Levice.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Len v pár obciach Nitrianskeho kraja nezvíťazil niekto z tria Čaputová, Šefčovič alebo Bugár © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*