Lídri NATO sa dohodli na zriadení výboru odborníkov, má analyzovať politické rozhodovanie

4. decembra 2019

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Lídri Severoatlantickej aliancie (NATO) sa dohodli na zriadení výboru odborníkov, ktorý by analyzoval politické rozhodovanie. Po summite v britskom Watforde sa v komuniké zhodli, že „proces reflexie orientovaný na budúcnosť“ povedie generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Spôsoby na riešenie tejto otázky navrhli Nemecko a Francúzsko po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron minulý mesiac vyhlásil, že sa aliancia nachádza v stave „mozgovej smrti„.

Macron okrem iného skritizoval rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa stiahnuť amerických vojakov zo severovýchodnej Sýrie, čo Turecko videlo ako príležitosť na začatie ofenzívy voči kurdským bojovníkom. Ani jedna krajina pritom nekonzultovala svoje kroky so spojencami v NATO.

Viac k témam: summit NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri NATO sa dohodli na zriadení výboru odborníkov, má analyzovať politické rozhodovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Veľká Británia pripravuje zoznam krajín, odkiaľ budú môcť ľudia pricestovať bez povinnosti karantény

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Povinnosť absolvovať karanténu po príchode do Veľkej Británie by sa mala v pondelok prestať vzťahovať na občanov desiatok krajín, naznačili podľ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*