V súvislosti s vraždou Gruzínca vyhostili z Nemecka dvoch ruských diplomatov

4. decembra 2019

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecko v stredu rozhodlo o vyhostení dvoch ruských občanov, ktorí pracovali pod diplomatickým krytím na ruskom veľvyslanectve v Berlíne. Nemecká vláda sa pre tento krok rozhodla v súvislosti s augustovou vraždou gruzínskeho občana Tornikeho K., ku ktorej došlo v Berlíne. Šlo o muža čečenskej národnosti, ktorý v minulosti bojoval v Čečensku proti ruským jednotkám. Keďže tvrdil, že doma mu hrozí zabitie zo strany ruských tajných služieb alebo predstaviteľov proruského čečenského vedenia, ušiel do Nemecka.

Prežil pokusy o atentát

Tornike K. ešte pred útekom do Nemecka prežil viacero pokusov o atentát a vyhrážky zabitím dostával aj počas pobytu v Nemecku.

Nemecko sa rozhodlo pre vyhostenie dvoch ruských občanov až po tom, ako Rusko dlhé týždne ignorovalo žiadosti nemeckých úradov o objasnenie celej záležitosti a vôbec na ne neodpovedalo.

Rusko sa ohradilo voči obvineniam

Rusko sa v stredu proti náznakom, že by malo stáť za vraždou Gruzínca v Berlíne, tradične tvrdo ohradilo. Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo vyhostenie dvoch ruských diplomatov z Nemecka za „nepodložené“ a „nepriateľské„. „Takýto spolitizovaný prístup k vyšetrovaniu je nemiestny,“ uviedlo ministerstvo a avizovalo, že Rusko prijme odvetné opatrenia.

Zvýšená rádioaktivita na severe Európy pochádza zrejme z jadrového reaktora, jeho poloha je neznáma

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Mierne zvýšená úroveň rádioaktivity, ktorú zaznamenali na severe Európy, zrejme pochádza z jadrového reaktoru, ktorý pracuje alebo je v údržbe. ...

Na krok Nemecka reagoval aj hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov, ktorý vyhlásil, že v súvislosti s ruskou stopou v prípade zavraždeného Gruzínca „neexistujú žiadne vážne podozrenia, a ani nemôžu existovať„.

Viac k témam: vražda, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – V súvislosti s vraždou Gruzínca vyhostili z Nemecka dvoch ruských diplomatov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*