Mexiko nesúhlasí, aby USA kontrolovali dodržiavanie pracovných zákonov v jeho závodoch

4. decembra 2019

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Mexická vláda odmieta návrh amerických poslancov za Demokratickú stranu, ktorý predpokladá, že americkým inšpektorom by sa umožnila kontrola dodržiavania pracovných zákonov v mexických priemyselných závodoch.

Povedal to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, hoci jeho krajina chce, aby Kongres USA schválil novú dohodu o voľnom obchode v Severnej Amerike predtým, ako by budúcoročné americké voľby mohli skomplikovať situáciu.

Americkí demokratickí zákonodarcovia majú obavy, že stav, keď mexické odbory sú nedostatočne reprezentatívne, vedie k nízkym mzdám v krajine a k presunu pracovných miest z USA.

Mexický prezident López Obrador však uviedol, že jeho krajina schválila reformy, ktoré vyžadujú slobodné a čestné voľby odborových zástupcov, a odsúhlasila aj rozpočet, aby sa to monitorovalo.

Začína sa krvavá kultúrna revolúcia, vyhlásil prodemokratický aktivista Law a ušiel z Hongkongu

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Jeden z najvýznamnejších mladých hongkonských prodemokratických aktivistov po zavedení nového čínskeho bezpečnostného zákona ušiel z mesta. Info...

Viac k témam: mexický prezident, práca
Zdroj: Webnoviny.sk – Mexiko nesúhlasí, aby USA kontrolovali dodržiavanie pracovných zákonov v jeho závodoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*