Ľudia nevolili podľa skutkov, ale na základe sľubov, vyhlásil Kotleba a reagoval aj na slová Harabina

17. marca 2019

BANSKÁ BYSTRICA 17. marca (WebNoviny.sk) – Kandidáta na prezidenta Mariana Kotlebu po prvom kole prezidentských volieb mrzí, že ľudia opäť hodnotili kandidátov nie podľa skutkov a činov, ale podľa sľubov, silných vyhlásení a mediálnej prezentácie „a tak to aj dopadlo“.

Z výsledku volieb má napriek tomu dobrý pocit, lebo si podľa neho „odmakali poctivú kampaň v regiónoch a napriek roky trvajúcej mediálnej kampani sme dokázali vybojovať štvrté miesto“.

Hlavný cieľ sa im nepodaril, ale „idú sa s plnou chuťou a vážnosťou pustiť do volieb do Európskeho parlamentu“. K výsledkom prvého kola voľby prezidenta to dnes na tlačovej besede v sídle Ľudovej strany Naše Slovensko v Banskej Bystrici povedal kandidát na prezidenta Marian Kotleba. Odporúčanie voličom pre druhé kolo volieb zatiaľ nedal.

Odporúčanie pred druhým kolom

Podľa člena jeho volebného štábu Ondreja Ďuricu výsledok volieb rešpektujú. „Vnímame to ako úspech, pretože v porovnaní s poslednými parlamentnými voľbami si ĽSNS polepšila o 25 percent a sám predseda o 40 percent,“ uviedol Ďurica.

Košice nesmú zabrániť výberu parkovného spoločnosťou EEI, rozhodol okresný súd

KOŠICE 23. mája (WebNoviny.sk) - Okresný súd Košice II v utorok vydal neodkladne opatrenie, v ktorom mestu Košice prikazuje súčinnosť pri prevádzkovaní verejných platenýc...

Kotleba nevie v tejto chvíli povedať, či bude pred druhým kolom volieb hlavy štátu dávať svojim voličom nejaké odporúčanie.

„Podľa môjho názoru medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom nie je nejaký výrazný hodnotový rozdiel, preto neviem s čistým svedomím odporučiť ani jedného z nich. Jediné v čom mám pochybnosť je to, a mohlo by to byť výhodou pána Šefčoviča, že si neviem veľmi dobre predstaviť, ako bude pani Čaputová napĺňať úlohu hlavného veliteľa Ozbrojených síl SR,“ dodal k tejto téme.

Reakcia na Harabinove slová

Pán Harabin je podľa Kotlebu vo svojich vyjadreniach zjavne nekonzistentný, keďže v nedeľu už vyhlásil, že o podporu ĽSNS záujem nemal a ani s nimi nerokoval.

„My sme to na rozdiel od neho netajili, ale do volieb sme išli samostatne, lebo nedokázal vysvetliť svoje kroky z minulosti, ktoré urobil ako minister,“ dodal na adresu povolebných vyhlásení tretieho kandidáta v poradí.

„Pán Kotleba posunul pána Šefčoviča do druhého kola, čiže posunul v podstate zánik rodiny, islamizáciu slovenskej kresťanskej rodiny, základne a cudzie vojská na území Slovenska a v podstate zánik štátu,“ povedal kandidát na prezidenta Štefan Harabin v noci po zverejnení predbežných výsledkov.

 

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudia nevolili podľa skutkov, ale na základe sľubov, vyhlásil Kotleba a reagoval aj na slová Harabina © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*