Maas ponúkol Severnému Macedónsku pomoc a podporu nielen v rokovaniach o členstve v Európskej únii

13. novembra 2019

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas ponúkol pomoc Severnému Macedónsku v jeho snahe začať rokovania o členstve v Európskej únii po tom, ako menšia časť členov únie proces zablokovala.

Šéf nemeckej diplomacie v stredu povedal, že EÚ „musí otvoriť dvere“ tejto balkánskej krajine a dodal, že obyvatelia Severného Macedónska by nemali byť sklamaní z neúspechu. Vyjadril sa takto po rokovaniach v Skopje so svojím severomacedónskym partnerom Nikolom Dimitrovom.

EÚ sa minulý mesiac nedohodla na odštartovaní prístupových rokovaní so Severným Macedónskom a Albánskom, keďže s tým nesúhlasila časť členov únie a predovšetkým Francúzsko.

Heiko Maas povedal, že Nemecko je Severnému Macedónsku „k dispozícii“ a ponúkol krajine dodatočnú podporu v jej ďalšom úsilí o reformu súdnictva a v boji proti korupcii.

Slovenský výrobca lahôdok Koro plánuje postaviť nový závod

6.12.2019 (Webnoviny.sk) - Lokálny dodávateľ rastie aj vďaka dlhoročnej spolupráci s Tescom.K takmer 500 lokálnym výrobcom potravín, kt...

Zdroj: Webnoviny.sk – Maas ponúkol Severnému Macedónsku pomoc a podporu nielen v rokovaniach o členstve v Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*