Maas ponúkol Severnému Macedónsku pomoc a podporu nielen v rokovaniach o členstve v Európskej únii

13. novembra 2019

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas ponúkol pomoc Severnému Macedónsku v jeho snahe začať rokovania o členstve v Európskej únii po tom, ako menšia časť členov únie proces zablokovala.

Šéf nemeckej diplomacie v stredu povedal, že EÚ „musí otvoriť dvere“ tejto balkánskej krajine a dodal, že obyvatelia Severného Macedónska by nemali byť sklamaní z neúspechu. Vyjadril sa takto po rokovaniach v Skopje so svojím severomacedónskym partnerom Nikolom Dimitrovom.

EÚ sa minulý mesiac nedohodla na odštartovaní prístupových rokovaní so Severným Macedónskom a Albánskom, keďže s tým nesúhlasila časť členov únie a predovšetkým Francúzsko.

Heiko Maas povedal, že Nemecko je Severnému Macedónsku „k dispozícii“ a ponúkol krajine dodatočnú podporu v jej ďalšom úsilí o reformu súdnictva a v boji proti korupcii.

Začína sa krvavá kultúrna revolúcia, vyhlásil prodemokratický aktivista Law a ušiel z Hongkongu

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Jeden z najvýznamnejších mladých hongkonských prodemokratických aktivistov po zavedení nového čínskeho bezpečnostného zákona ušiel z mesta. Info...

Zdroj: Webnoviny.sk – Maas ponúkol Severnému Macedónsku pomoc a podporu nielen v rokovaniach o členstve v Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*