Maďarsko plánuje kúpiť od USA rakety, Orbán bude s Trumpom hovoriť aj o migrantoch

5. mája 2019

BUDAPEŠŤ 5. mája (WebNoviny.sk) – Maďarský minister zahraničných vecí vyhlásil, že stretnutie premiéra Viktora Orbána s americkým prezidentom Donaldom Trumpom im umožní koordináciu svojich protimigrantských postojov na vytvorenie globálnej aliancie. Dvojica sa stretne 13. mája vo Washingtone.

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó v rozhovore pre tamojší štátny rozhlas v nedeľu uviedol, že protimigrantská aliancia sa už formuje a zdôraznil, že Maďarsko a USA boli medzi krajinami, ktoré vlani hlasovali proti migračnej dohode Organizácie Spojených národov (OSN).

Szijjártó tiež povedal, že politici budú rokovať aj o bilaterálnych vzťahoch a spolupráci v oblasti obrannej politiky. Maďarsko plánuje kúpiť od USA rakety stredného doletu. Orbán sa v júli 2016 stal prvým národným lídrom z Európskej únie, ktorý podporil Trumpa v predvolebnej kampani.

Viac k témam: americký prezident, maďarský premiér, migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko plánuje kúpiť od USA rakety, Orbán bude s Trumpom hovoriť aj o migrantoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Verejné bohoslužby ostávajú aj počas Veľkej noci zakázané, ľudia však do kostola môžu

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Verejné bohoslužby ostávajú naďalej zakázané, nariadenie tak trvá aj počas veľkonočných sviatkov. Na súkromnej bohoslužbe sa môže zúčastniť výlu...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*